Výstava fotografií tajuplných městských zákoutí

urbex-ingardenSlovo URBEX je zkrácená verze anglického sousloví Urban Exploration, což lze do češtiny přeložit jako městský průzkum. Především se tedy jedná o průzkumnické aktivity dnes již opuštěných obytných prostor nebo průmyslových zařízení.

Zajímají vás fotografie z nevšedních prostor, které mají v sobě kouzlo dávno zašlé krásy? Výstava, kterou pořádají dva autoři (Czech Urbex Foto a Next Urbex) společně s občanským sdružením InGarden, vám právě pohled na tyto fotografie umož?uje.

Text: Barbora Horešovská  

Pro někoho je Urbex pouze špinavou a riskantní ztrátou času, pro jiné představuje možnost nevšedního dobrodružství. Velký počet převážně mladých lidí v západních zemích se začíná této činnosti systematicky věnovat. Opuštěných a neprozkoumaných objektů stále přibývá a mají jedinečnou atmosféru.

„Myslím si, že jsem nebyl sám, kdo jako malý kluk rád přelézal rezavé ploty starých fabrik a vychutnával si ten vzrušující pocit zakázaného. Už dávno nejsem malý kluk, ale z pořádné porce adrenalinu mám radost pořád,“ říká jeden z organizátorů výstavy Josef Horešovský.

V dnešní době dobře reklamované, předplacené a masové zábavy, která zvesela proudí z překrásných nákupních galerií, může být Urbex alternativou pro lidi, kteří si své dobrodružství chtějí a umí obstarat sami.

Výstava fotografií Urbex je k vidění od 13. března do 13. května ve školicím centru InGarden ve Strašnicích.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.