Vyjádření Městské knihovny ke koupi vily Karla Čapka

Městská knihovna v Praze se dlouhodobě snaží o propagaci a zpřístup?ování díla Karla Čapka. V roce 2009 obdržela za zpřístupnění celého díla Karla Čapka v elektronické podobě i významné knihovnické ocenění – Knihovna roku 2009.

Rádi spolupracujeme s každým, kdo se snaží Čapkovo dílo propagovat a zpřístup?ovat veřejnosti, ať už je to Společnost bratří Čapků, České centrum Mezinárodního PEN klubu, nebo třeba i rodina Josefa Čapka, která nám v minulosti poskytla práva na zveřejnění společných literárních děl obou bratrů.

Text: Zdena Ciprová – vedoucí Obvodní knihovny pro Prahu 10 a 15

Jsem proto velmi ráda, že se Městská část Praha 10 rozhodla k tak významnému činu, jakým je koupě vily Karla Čapka. Domnívám se, že se tímto krokem podařilo zachránit mimořádnou památku české kulturní i společenské historie 20. století.

Budeme velmi rádi, pokud bude možné rozšířit spolupráci Městské knihovny v Praze, zejména Domu čtení, který sídlí v Praze 10, právě i o možné akce a literární pořady konané v tomto výjimečném prostředí.

Zpřístupnění této památky ocení určitě nejenom obyvatelé Prahy 10, ale všichni Pražané i návštěvníci Prahy.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.