Vycházky Prahou s manuálem tvorby veřejného prostranství

krymska-ruska-nahled Vycházky na téma veřejných prostranství se konají každou sobotu před polednem. Architekt Petr Kučera tentokrát zvolil téma Kompaktní město – Vinohrady a Vršovice. Začíná se 27. září v 10:00 na Tylově náměstí před občerstvením KFC.

Text: IPR Praha

Foto: Mates mates@desitka.cz

Cyklus vycházek vede po vybraných veřejných prostranstvích. Na konkrétních příkladech, ukazuje jejich podobu a fungování a také jak je ovliv?uje nedávno vydaný Manuál tvorby veřejných prostranství a další související dokumenty z dílny IPR Praha.

Třetí vycházka bude zaměřena na kompaktní město 19. století a jeho veřejná prostranství. Poznáme specifické rysy blokové zástavby s jasně vymezenými ulicemi, lemovanými stromořadím a živým městským parterem. Na Vinohradech si prohlédneme charakteristické předzahrádky a křižovatku Americké a Záhřebské, řešenou jako pobytový plácek se soudobým vodním prvkem, vymezený zkosenými nárožími přilehlých bloků po vzoru Barcelony. Dále se vydáme do Vršovic, kde se zaměříme na právě dokončovanou revitalizaci Moskevské ulice s Vršovickým náměstím a zámečkem. Podíváme se jak nová Moskevská vypadá, jak se na její podobě podepsal Manuál tvorby veřejných prostranství a jak celá složitá akce probíhala. Zastavíme však rovněž v Krymské, pozoruhodné svým svérázným komunitním životem.

Zastavení: Tylovo náměstí, Londýnská, Americká, Voroněžská, Krymská, Moskevská a Vršovické náměstí

Další vycházky

4.10.2014 – kompaktní město 1. pol. 20. stol.

11.10.2014 – modernistické město

18.10.2014 – zahradní město

25.10.2014 – původní sídla a příměstská krajina

1.11.2014 – specifická veřejná prostranství

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.