Ve vile Karla Čapka byly nalezeny další kresby

Neočekávané a cenné překvapení čekalo badatele v Čapkově vile v Praze 10. „Pracovníci Národního památkové ústavu, kteří se již několik měsíců věnují podrobné inventarizaci veškerých věcí ve vile, našli dva sešity plné skic z Čapkových cest, především po Skandinávii. Ty sloužily nejen jako studie, které rozpracoval ve větších kresbách, ale především pro jeho ilustrace cestopisu Cesta na sever z roku 1936,“ popsal nový objev starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík.

Text a foto: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Vedle skicáku byla nalezena dosud neznámá reklamní koláž Josefa Čapka na motocykly K. Šulce z Malé strany. Vědečtí pracovníci ale nalezli také grafiku Václava Rabase či neznámou kresbu Josefa Čapka z jeho věznění v koncentračním táboře.

Katalogizace veškerého inventáře vily Karla Čapka by měla být hotova v lednu příštího roku. Průběžně se schází pracovní skupina odborníků na oba slavné bratry, architekturu a muzejnictví, a připravuje přesnou podobu budoucího využití vily i její rekonstrukci.

Praha 10 za záchranu vily Karla Čapka a jejího inventáře získala památkářského Oskara – prestižní ocenění Národního památkového ústavu. Radnice Prahy 10 zárove? zažádala ministerstvo kultury o zařazení vily na seznam národních kulturních památek, protože její význam dalece přesahuje hranice městské části.

Čtěte více na DESÍTKA.cz:

Virtuální prohlídka vily bratří Čapků

Všichni prv?áci dostali Dáše?ku

Vilu Karla Čapka koupí Praha 10


Zobrazit místo Budovy Praha 10 na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.