Valaši útočí na důchodce z Prahy 10

duchodcovskyzajezd-kutnahora-mNa sídlištích v Praze 10 se masově šíří letáčky na důchodcovské zájezdy.

Valašská cestovní agentura se rozhodla vysát další peníze z kapes seniorů.

Každý tak zvaný důchodcovský nákupní zájezd je sice nechutná akce, kterou organizují lidé bez skrupulí, ale nic nelegálního na tom není.

Pokud se však budete chtít nechat oškubat o pracně našetřené peníze, není nic jednoduššího, než vyrazit na zdánlivě levný zájezd s vrstevníky.

Vyjedete autobusem 23. června z Záběhlic, Vršovic, nebo Michle. Podíváte se do kostnice v Kutné Hoře, co vás čeká na onom světě. Nakoupíte nějaké deky, mixéry, luxy, hrnce a podobné zdánlivě užitečné věci a díky jejich nesmyslné ceně se na ještě na tomto světě zadlužíte do konce života.

Dostanete za to nic moc oběd, ko?skou mast nebo plastový kráječ, k tomu vám přibalí dévédéčko a knížku Evy a Vaška. Nekupte zájezd, když je tak levný… Jenom 59 korun!

Text: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Repro: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Pokud si pořád myslíte, že pojedete za levné peníze na pěkný výlet, měly by vás varovat dvě skutečnosti.

Valašská cestovní agentura neexistuje!

Prezentuje se sice jako společnost s ručením omezeným, tedy jako seriozní podnik, ale lže jako když svůj leták tiskne.

Společnost s takovým jménem tuzemský obchodní rejstřík nezná. Při tom jsou do něho automaticky zapisovány všechny akciové splečnosti, společnosti s ručením omezením i všechny další formy firem, které legálně podnikají v České republice.

Pokud byste se chtěli o vymyšlené Valašské cestovní agentuře dozvědět něco víc, máte smůlu! Jediné spojení, které na sebe uvádí, je poštovní schránka v Holešově. Žádný telefon, žádná adresa, natožpak internetová schránka.

Tak podnikají v Česku pouze podvodníci.

Pořadatelé vás budou nutit k nákupům

Nenápadná douška skrývá čertovo kopýtko. V rohu nabídkového letáku píše pořadatel zájezdu: „Součástí výletu je zábavná reklamní akce.“

Za 59 korun si tedy zaplatíte reklamní masáž, ve které mají zřetelnou výhodu prodávající. Připraví se na vás, zapůsobí na vaše emoce, nějak vás ukecají a vy zaplatíte horentní sumu za zboží, které byste si zrovna v Kutné Hoře asi nikdy nekoupili.

Ve skutečnosti ho totiž nepotřebujete. Až si ho butete chtít koupit, prodávají ho v každém druhém hypermarketu ve stejné kvalitě za zlomek ceny, než za jakou vám ho bude nutit usměvavý prodavač nebo rozkošná hosteska z neexistující Valašské cestovní agentury.

duchodcovskyzajezd-kutnahora-nahled

Jediná obrana: Nikam nejezdit!

Pokud si myslíte, že se jejich marketingovým trikům ubráníte, velmi se mýlíte. Podaří se to jen velmi málo otrlým a cynickým zákazníkům. Prodavači šuntu mají totiž velmi dobře nacvičené, jak vyvolat pocity chtivosti, studu, rozhazovačnosti, fanfaronství, nákupní horečky a závisti. To použijí přesně v okamžiku, kdy už vás mají na lopatě, a vy si jejich zboží koupíte.

Nejlepší a vlastně jedinou obranou před podobnými šejdíři, je na jejich nabídku nereagovat a na důchodcovský zájezd nejezdit.

Senioři by si to měli dobře promyslet. Pokud jste jejich děti, zkuste s nimi na toto téma promluvit. Je smutné, když bezskrupulózní podvodníci vytáhnou poctivě a v potu tváře vydělané peníze z kapsy starého člověka, který si zaslouží úctu místo toho, aby byl oškubán jako bezmocná slepice.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.