U policajtů v Michli byl bordel Ariel

Důležité křižovatce ulic U Plynárny, Michelská a Nuselská se mezi místními lidmi říká Ariel. Málokdo ale ví, z čeho tento název pochází. Název křižovatky Ariel je stará vzpomínka na dobu mezi světovými válkami. V místě dnešní policejní stanice na frekventované křižovatce do tvaru písmene Y stával hotel Ariel. To bylo tehdy oblíbené jméno pro lepší hotely. Proslulý však nebyl kvůli ubytování, protože podobných hotelů a ubytovacích hostinců stálo v okolí mnoho, ale díky tomu, že sloužil jako bordel. Veřejný dům, chcete-li.

Bylo to samozřejmě neoficiální podnikání, protože licence na takové služby byla spíš společenským stigmatem, než úředním povolením prostituce.

Byznys z ženským masem v Arielu kvetl mimo jiné také proto, že nedaleko v Nuselské ulici bývalo vojenské velitelství pro Prahu XIV (dnes je tam Komerční banka), na Tyršově vrchu cvičili Sokolové a později pod ním postavili sokolovnu (dodnes je v provozu) a vedle přes potok pracoval Michelský pivovar (dnes Domov Sue Ryder).

Podívejte se, jak vypadal hotel Ariel v roce 1932 na srovnávacích fotografií starých Nuslí:

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.