Trojmezí pokračuje výstavou a veřejnými debatami

cyklotrasa-trojmeziKoalice Trojmezí tvrdí, že stejnojmenná lokalita mezi Hostivaří a Záběhlicemi zasluhuje pozornost politických subjektů kandidujících do zastupitelstev městských částí i hlavního města Prahy.

Problematika změn územního plánu v Trojmezí přilákala obrovskou pozornost Pražanů. Petici proti zástavbě přírodního parku podepsalo během pouhých jedenácti dní šestnáct tisíc lidí.

Vzhledem k tomu, že o budoucnosti této lokality budou rozhodovat zastupitelé hlavního města a městských částí vzešlí z říjnových voleb, rozhodli se členové Koalice Trojmezí poskytnout obyvatelům okolních městských částí informace o stanovisku jednotlivých stran k této problematice.

Členové Koalice Trojmezí jsou přesvědčeni, že právě problematika budoucnosti jednoho z mála přírodních a rekreačních území v blízkosti bydliště bude jedním z hlavních kritérií, podle kterého se budou voliči rozhodovat.

Text: Spořilov.info Foto: Kuba Turek jakub.turek@horydoly.cz

Na září a říjen tohoto roku plánuje Koalice Trojmezí výstavu a předvolební debaty.

Pražské Trojmezí – zele? nebo beton?

Osm informačních panelů o hodnotách území a o problematice změn územního plánu bude instalováno na několika místech v okolí Trojmezí. Na místě budou stát až do říjnových voleb.

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. září.

Předvolební debaty

Do panelu debat o budoucnosti lokality Trojmezí budou pozváni zástupci politických stran, vlastníků pozemků a zúčastní se jich vždy i zástupce Koalice Trojmezí.

Termíny debat jsou následující:

Praha 11 a 4 – úterý 5. října od 18:00 v TOP hotelu

Praha 15 – středa 6. října od 18:00 v jídelně základní školy Kozinovo náměstí

Praha 10 – čtvrtek 7. října od 18:00 ve Stavebním bytovém družstvu Zvonková

Co a kde je Trojmezí?

Většina plochy Trojmezí patří do přírodního parku Hostivař – Záběhlice. Rozkládá se na ploše dvě stě padesát hektarů ve svahu nad potokem Botič mezi sídlišti Chodov, Spořilov, Záběhlice, Zahradní Město, Hostivař a Košík.

V těsné blízkosti Trojmezí je přírodní památka Meandry Botiče a biokoridor územního systému ekologické stability. Je to poslední kousek přírody sevřený ze všech stran paneláky.

V územním plánu hlavního města Prahy, což je závazný právní dokument, je Trojmezí vedeno jako nezastavěná plocha pro rekreaci a tak má podle plánu také zůstat.

Jenže obecní zastupitelstva Prahy 10, Praha 11 a Praha 15, jejichž hranice se v Trojmezí setkávají, se neustále pokoušejí tento koncept nabourat. Zřejmě jsou pod tlakem velkých peněz od developerů, kteří by zde rádi postavili další sídliště. Podle zveřejněných plánů to vypadá, že mají zálusk na obyčejnou satelitní vesnici, kterých jsou už okolo Prahy nastavěných desítky. Novum spočívá ve faktu, že tento nehezký sídelní útvar se má přesunout z polí okolo metropole do chráněného a přírodně cenného údolí Botiče ve středu hlavního města.

Internet:

Koalice Trojmezí

Přátelé Botiče

Územní plán v lokalitě Trojmezí

Přírodní park Hostivař – Záběhlice

Výlet do třeš?ovky nad Botičem

Článek je zpracovaný podle lokálního serveru Spořilov.info


Zobrazit místo Praha – město na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.