Tesco na Skalce klame zákazníky!

uzeniny_tesco-nahledNekupujte na Skalce uzené rolky. Obchod by vás mohl okrást.

V hypermarketu Tesco prodávají uzené rolky za vyšší cenu, než mají napsané na obalu a především na regálové cenovce.

Cenu za kilogram nenápadně škrtli propiskou a tím to považují za ukončené. U pokladny potom chtějí po zákaznících zaplatit víc, než kolik uváděli na regálu.

Je to běžný trik, kterým si bohužel pomáhají nepoctivé obchody po celém Česku. Že to ale bude dělat i světový řetězec Tesco, to jsme nečekali.

Text a foto: Mates mates@desitka.cz

Při nakupování v Tescu na Skalce v Praze 10 jsme si všimli velmi levné uzené rolky. Hned jsme ji tedy strčili do nákupního vozíku. U pokladen byla fronta, a proto jsme se rozhodli, že půjdeme na samoobslužnou.

Šumava už není Šumava

Pípáme čárové, když k nám přiběhne obsluha a vysvětlí, že bochnik chleba není Šumava. Ten obyčejný, kterému naši rodiče říkají Šumava, se teď v Tesku jmenuje konzumní. Prodavač nám oznamuje, že Šumavu musí stornovat. Neumí odstranit pouze jednu položku, a tak musíme pípat celý nákup znovu. Tím ovšem naše patálie s cenami potravin v Tesku teprve začíná.

Dvakrát dražší rolka

Jako předposlední položku označujeme u pokladny masovou rolku. Načteme čárový kód a na obrazovce se objeví dvakrát větší cena, než je napsaná na cenovce. Přivoláme tedy znovu obsluhu. Prodavač nás posílá na informace.

Stěžujte si třeba na lampárně, my to stejně prodáme

Tam si stěžujeme. Další pán za pultíkem arogantně odvětí, že na rolce je přece přeškrtnutá cena za kilogram. Na tu se ale přece skoro nikdo nedívá. Každého zajímá především, kolik bude stát jeho kus masa, který si právě kupuje. Tam cenovka říká poloviční cenu toho, co po nás chce pokladna!

Nakonec si necháme vrátit peníze a odcházíme. Prodavač vezme rolku a odchází k regálům s ostatními rolkami. Nejspíš ji tam znovu vhodí a napálí další zákazníky. Mnozí si totiž nekontrolují nákup tak pečlivě jako my.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.