Teplovzdušná kamna kombinují výhody topení v krbu a kamnech

teplovzdusnakamna1-nahled

Není nad vlastní topení. Nezávislost a levný provoz jsou hlavní argumenty, proč si topit sami. Nemalou roli hraje také jistá forma romantiky nebo prostě příjemného pocitu z tepla a plamenů. Zvažujete kamna nebo krb?

Foto: Teplovzdušnákamna.cz

Kombinaci krbu a kamen nabízejí teplovzdušná kamna. Někdy jsou označovaná také za horkovzdušná kamna, horkovzdušná krbová kamna, nebo teplovzdušná krbová kamna.

Teplovzdušná kamna na dřevo jsou vhodná na vytápění rodinných domů, chat, chalup, restaurací, dílen, skladů a dalších prostor.

teplovzdusnakamna3-nahled

Na rozdíl od klasických krbových kamen dochází u teplovzdušných k úspoře paliva přibližně o třetinu při srovnatelném výkonu. Teplovzdušná kamna mají vysokou účinnost a ještě k zajímavý a funkční design. Povrchově jsou upravena černou matovou žáruvzdornou barvou.

Na rozdíl od krbu lze na teplovzdušných kamnech také uvařit. Pod odklápěcí horní ochrannou mříží se nachází ocelová deska, kde lze vařit či ohřívat pokrmy nebo nápoje.

Teplovzdušné průduchy kolem celého obvodu kamen podporují cirkulaci vzduchu v místnosti. Nasávají chladný vzduch při zemi a po ohřátí ho pouštějí do prostoru. Všechny typy kamen se vyrábějí se zadním, nebo horním vývodem spalin.

teplovzdusnakamna2-nahled

Pro uživatele: Tři a půl kilogramu dřeva na hodinu

Průměrná spotřeba paliva je 3,4 kg dřeva za hodinu. Účinnost spalování 75 %. Maximální délka polen je 60 cm. Pokud plně naložíte komoru, dřevo hoří celkem 10 hodin.

Pro projektanty: Jmenovitý výkon 10 kW

Jmenovitý výkon teplovzdušných kamen je 10 kW a vytápěcí schopnost obnáší 300 m². Topit je možné suchým a tvrdým dřevem, nebo dřevěnými briketami.

Teplovzdušná krbová kamna se prodávají v menším provedení jako Lučina I. Stojí sedmnáct tisíc korun, vyhřejí 200 m², jejich výkon je 8 kW a plná spalovací komora hoří 8 hodin.

Větší model Lučina II. přijde na 18 500 Kč. Výkonem 10 kW vyhřeje 300 m&#178. Spalovací komora po plném naložení hoří 10 hodin.

Rozměry kamen jsou na výšku 75 cm, šířku 50 cm a hloubku 76 cm. Hmotnost je 120 kg.

(komerční prezentace)

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.