Spočítejte si svoji půjčku předem

zena-kozich-nahled Potřebujete si půjčit peníze? V dnešní době je to jednoduché: po telefonu, přes internet, nebo osobně na pobočce finanční instituce rychle sjednáte půjčku a hotovost máte velmi rychle k dispozici. Tato jednoduchost ovšem někdy svádí k lehkomyslnosti – kdo si nejdříve nespočítá, kolik bude muset splácet, může dopadnout špatně. Internetový server nazvaný Spočítat půjčku vám s tím hodně pomůže.

Text: Andrea Černá redakce@desitka.cz

Foto: PeakPerformance

Nový porovnávač půjček funguje jinak než dosavadní podobné weby. Jde na to od lesa a nechce po svých čtenářích žádné složitosti ani ekonomické znalosti.

Nejvýhodnější půjčka přesně pro vás

Hned na titulní stránce porovnávače Spočítatpůjčku.cz si uživatel zvolí výši půjčky (kolik potřebuje peněz), maximální splátky (kolik je schopen platit za měsíc) a dobu splatnosti (do kdy může celou půjčku splatit).

K tomu ještě doplní své jméno, e-mail a telefon. Webová stránka se nakonec zeptá, zda je uživatel v exekuci nebo zapsaný v registru dlužníků, případně zda může ručit autem či nemovitostí.

Automatický systém mu na základě těchto údajů doporučí nejvýhodnější půjčku podle aktuální situace na finančním trhu.

Informace mají cenu zlata

Tato internetová služba je zcela zadarmo. Celá žádost je nezávazná, rychlá, on-line a netrvá déle než pět minut.

Šanci na získání úvěrů mají všichni žadatelé. Dokonce i ti, co nedokážou doložit své příjmy, nebo mají problémy s registry dlužníků. Systém totiž nabízí finanční produkty nejen od bank a družstevních záložen, ale také nebankovní půjčky a dokonce i půjčky bez registru.

Dokud si půjčku nevezmete přímo od finančního ústavu, nic neriskujete. Jsou to jen informace pro vás. I ty však mohou mít cenu zlata, když si potřebujete půjčit bezpečně peníze tak, abyste je mohli později bez problémů vracet.

Proč Spočítat půjčku

 • všechny půjčky na jednom místě
 • porovnání bankovních i nebankovních půjček
 • výše půjčky od 1000 Kč do 3 000 000 Kč
 • přehledné úroky od 4,9% p.a. a výše
 • rychlé vyřízení
 • on-line žádost a výplata peněz v hotovosti

Finanční desatero

Nikdy nezapomínejte, že půjčka je ve skutečnosti úvěr a tedy finanční produkt, který je dobrý sluha, avšak když ho nezkrotíte, tak i zlý pán.

Banky, záložny ani nebankovní instituce vám nepůjčují peníze z milosti, ale protože s vámi chtějí uzavřít obchod, na kterém vyděláte vy i ony. Proto vás mají za váženého klienta a nabízejí vám spolupráci za dohodnutých podmínek, což znamená především včasné splácení půjčky. Na druhou stranu ovšem neváhají tyto podmínky vymáhat drsným způsobem, pokud je nedodržujete.

Dobře zvolená půjčka (úvěr) umožní investici do budoucna, nebo pokryje špatné období, kdy se nedostává finančních prostředků. Špatná půjčka ovšem může stáhnout rodinu na dno a vede firmu či živnost do konkurzu a občana do exekuce majetku.

Server Spočítatpůjčku.cz doporučuje kromě jeho nabídky zvážit ještě další okolnosti:

 1. Má půjčka smysl a účel?
 2. Zjistěte si informace! Porovnejte několik nabídek a vybírejte tu nejlepší.
 3. Od koho si půjčujete? U banky nebo zavedené společnosti budete mít lepší podmínky. Při výběru finančního partnera hraje důležitou roli důvěryhodnost a zázemí společnosti.
 4. Kolik za půjčku zaplatíte? Rozhodující není jen výše úroku, ale platí se další poplatky, např. za správu úvěru, za uzavření smlouvy atd. Přesnějším ukazatelem ceny úvěru je RPSN (neboli roční procentuální sazba nákladů).
 5. Buďte zodpovědní a čestní! Při žádosti uvádějte věřiteli vždy pravdivé informace. Pokud společnost vaši žádost o půjčku zamítne, má k tomu své důvody. Raději všechno znovu zvažte, než abyste zkoušeli úvěr získat za horších podmínek u neseriózní společnosti.
 6. Podepište čemu rozumíte! Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se, nebo si to ověřte jinde. Smlouva o úvěru musí např. obsahovat výši RPSN, podmínky změny smlouvy, výši úvěru, výši splátek, jejich přesný počet a rozvržení, podmínky předčasného splacení, všechny sankce a výši případných pokut.
 7. Pozor na přemrštěné pokuty! Neseriozní smluvní pokuty znemož?ující předčasné splacení úvěru a vysoké smluvní penále za sebemenší prodlení ve splátkách jsou podezřelé. Obezřetní buďte také v případě inkasních plateb či bianco směnek.
 8. Problémy řešte okamžitě! Otevřeně se domluvte s tím, kdo vám půjčil. Oddalování vždy zhoršuje situaci.
 9. Jak se vyhnout podvodům? Obecně lze říci, že reklamní hesla na plakátech jako půjčky pro všechny, půjčky bez registru, rychlé půjčky, výplata peněz ihned, půjčky bez prověřování příjmů, pro nezaměstnané, ženy na mateřské a podobně napovídají, že něco nemusí být v pořádku. Dejte si na ně pozor.
 10. Zákon 145/2010 Sb. o spotřebitelském úvěru uvádí, co musí obsahovat nabídka půjčky:
 1. roční procentní sazbu nákladů,
 2. výpůjční úrokovou sazbu, a to spolu s údaji o veškerých poplatcích, které jsou součástí celkových nákladů spotřebitelského úvěru pro spotřebitele
 3. celkovou výši spotřebitelského úvěru,
 4. výši jednotlivých splátek a celkovou částku splatnou spotřebitelem,
 5. dobu trvání spotřebitelského úvěru,
 6. v případě spotřebitelského úvěru ve formě odložené platby za konkrétní zboží nebo službu jejich cenu a výši případné zálohy,
 7. informaci o povinnosti uzavřít smlouvu o dopl?kové službě související se spotřebitelským úvěrem, zejména pojištění, je-li uzavření takové smlouvy podmínkou pro získání spotřebitelského úvěru za nabízených podmínek a náklady na tuto službu nelze určit předem.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.