Soud: referendum v Praze 10 bude

zoufalik-bohumil-jablonova2010-nahled

Starosta Bohumil Zoufalík jako člen ODS bojoval proti všem referendům. Jako člen vlastní strany, když ho ODS vyhodila pro nedůvěryhodnost ze svých řad (sic!), občanské referendum o předražené radnici rozšířil o mnoho dalších nesmyslných otázek, které jsou zcela v kompetenci vedení městské části a není o nich sporu. Rozmělnil tedy referendum a tím pokračuje v boji proti občanům.

Městský soud v Praze dal včera za pravdu městské části Praha 10, která odmítla vyhlášení referenda kvůli nedostatku podpisů v petici. Odpůrci z řad opozice u soudu žádali, aby se referendum o stavbě nové radnice konalo v době komunálních voleb, což soud zamítl. Místní referenda čekají obyvatele Prahy 10 hned tři, vyhlásilo je místní zastupitelstvo.

Text: Jan Charvát charvat@praha10.cz

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

O nadcházejícím víkendu budou společně s výběrem náhradníka do Senátu za Jaromíra Štětinu rozhodovat o hazardu a vybudování hospicu. O týden později se bude hlasovat o stavbě nové radnice (zda vůbec a pokud ano, tak za kolik) a rekonstrukci fotbalového stadionu Bohemians (ačkoliv patří developerovi). V termínu komunálních voleb pak budou lidé rozhodovat o privatizaci bytů, opravách silnic, stavbě parkovacího domu a kamerovém systému (což by měla být běžná práce radnice).

O nadcházejícím víkendu budou společně s výběrem náhradníka do Senátu rozhodovat mj. o hazardu a vybudování hospicu. O týden později se bude hlasovat o stavbě nové radnice a rekonstrukci fotbalového stadiónu Bohemians. V termínu komunálních voleb pak budou lidé rozhodovat o privatizaci bytů, opravách silnic, stavbě parkovacího domu a kamerovém systému.

První sada otázek pro nadcházející víkendové referendum zní:

Otázka č. 1

Souhlasíte s nulovou tolerancí hazardu na Praze 10?

Otázka č. 2

Souhlasíte s tím, aby finanční prostředky určené k financování mládežnického sportu, které v případě nulové tolerance hazardu nebudou příjmem rozpočtu městské části Praha 10, byly ve stejné výši vynaloženy k řešení uvedené problematiky z rozpočtu městské části Praha 10?

Otázka č. 3

Souhlasíte s vybudováním hospice na území městské části Praha 10 z prostředků městské části Praha 10?

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.