Slavie x Bohemians: boj o vršovické přežití

bohemians-logoFotbalové týmy z Vršovic se utkají v Ďolíčku u Botiče, aby se zachránily před sestupem z ligy.

Slavia i Bohemians 1905 se potácejí na konci tabulky a od sestupu je už dělí jen několik gólů ve vlastní brance.

Kdo prohraje, sice bude mít už jen teoretickou naději na záchranu, ale ani na záchranu vítěze vzájemného duelu bychom nevsadili zlámanou grešli.

Text: Kuba Turek

jakub.turek@desitka.cz

Šestadvacáté kolo první fotbalové ligy proti sobě svede dva týmy, u kterých se před sezónou nepředpokládalo, že budou ve vzájemném zápase bojovat o holé přežití. Ukazuje se ovšem, že jak byli jejich majitelé a manažeři všeho schopní ve sféře státních úřadů, úplatků a klientelistických vazeb, tak neovládají dlouhodobou koncepční a ještě k tomu vysoce odbornou práci na sportovním poli.

Slavia nepovolí Klokanům svého brankáře

Sešívaným bude chybět Nevés kvůli žlutým kartám v předchozích zápasech a nejspíš i zraněný Boudjemaa. Za Klokany nenastoupí Berkovec, který je zde na hostování ze Slavie a podle smlouvy mezi kluby nehraje ve vršovickém derby.

Zápas se odehraje v neděli 27. dubna od 20:15 hodin na stadionu Bohemians 1905. Stadion bude otevřený již dvě hodiny před zápasem. Přenos zápasu bude k vidění na televizních kanálech Fanda a Nova Sport.

Slávisté patří jenom do svého kotle

Zápas hodnotí pořadatelé spolu s policií jako rizikový kvůli divokým fanouškům. Ačkoliv je vyprodáno, vydala Bohemka následující opatření:

Do sektorů kromě kotle Slavie (sektor D) nebudou vpuštěny osoby označené symboly Slavie (např. šála, dres, triko). Pokud se někdo pokusí projít takto označen mimo sektor hostí, může mu být pořadatelskou službou bez náhrady znehodnocena vstupenka a vstup do areálu odepřen.

Podobně zakročí pořadatelská služba proti divákům, kteří budou aktivně povzbuzovat Slavii mimo sektor hostí, zejména v sektoru B, který je určen výhradně fanouškům Bohemians.

Fanoušci Slavie, kteří s tímto opatřením nesouhlasí, mohou vrátit vstupenky ve fanshopu Bohemians a bude jim vrácena celá cena lístku.

Čtěte také:

Slavia patří ?ebíčkům

Radnice chce koupit stadion Bohemians. Proč?

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.