Slavia hraje zimní přípravné zápasy

slavia-stadion-kytkyFotbalisté Slavia Praha pokračují v přípravných utkáních. Sešívaní v sobotu 24. ledna hrají na umělé trávě v Edenu nejprve od deseti hodin s MŠK Žilina a přesně v poledne je naplánován výkop utkání s Pískem. Ve středu 28. ledna hrají Slávisté také doma v Edenu od deseti hodin s Vlašimí. Potom přejedou do německého Plavna (Plauen), kde sehrají od šesti hodin zápas s Erzgebirge Aue. Vstup na všechny utkání je zdarma. Fotbal bude zajímavý, protože se utkají 1., 2. a 3. česká liga a také 2. německá Bundesliga.

Text: Jan Vokounek redakce@desitka.cz

Žilina vede slovenskou ligu. V Praze sehrála již dvě přípravná utkání nejprve s Duklou (vysoko prohrála 1:5) a potom se Spartou (remizovala 1:1).

Fotbalový klub Písek je účastníkem třetí ligy. Vlašim hraje druhou ligu.

Druhá německá versus první česká liga

Druholigový německý tým Erzgebirge Aue hraje se Slavií svůj poslední přípravný zápas před vstupem do ligového kolotoče. Plavno je německé městečko nedaleko českých hranic za Aší. Utkání se odehraje na Vogtlandstadion, Nach dem Stadion 25, Plauen.

Tým ze saského Aue se v minulosti účastnil východoněmecké nejvyšší soutěže, kterou třikrát vyhrál. Po sjednocení Německa se mužstvu podařilo probojovat do 2. Bundesligy, kde se drží dosud. Letos je zatím na poslední osmnácté příčce.

Slavia s Aue v minulosti hrála ve 3. a 4. kole Interpoháru roku 1985. Tehdejší BSG nejprve sešívaní porazili 2:0, v následujícím zápase mu ale podlehli 2:4. V obou duelech kopali Slávisté penaltu. V Edenu se ji podařilo Doležalovi proměnit, na hřišti soupeře štěstí neměl.

INFO: Slavia Praha

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.