Salomon Trail Running končí v Hostivaři

skalsky-roman-adrenalincupNa běžecké mapě se letos objevil nový podnik. Salomon Trail Running Cup 2011. Zapamatujte si jméno, které letos vstupuje do běžeckého dění.

Je určený všem, kteří holdují krosovým běhům, kteří se nebojí změřit síly s ostatními a kteří si chtějí pořádně máknout a nešetřit své tělo.

Krosy (dříve předspolní běhy) se konají v přírodě. Trasy závodů vedou po loukách, cestičkách, do prudkých kopců, někdy přes brody či skalní pasáže.

Letošní Salomon Trail Running Cup startuje na prvního máje v Boskovicích nedaleko Brna, poté se stěhuje po celé České republice, aby se jeho finále běželo 8. října v Hostivařském lesoparku.

Text: Lenka Kůsová kusova@victoria-production.cz

Foto: Adrenalin Cup a Victoria Production

Tvrdé a těžké trasy

Salomon Trail Running Cup je nový seriál krosových běhů, jehož první ročník se skládá z pěti lokálních závodů. Poběží se v lákavých terénech s nádherným okolím. Na druhou stranu ale nutno dodat, že profily tratí jsou těžké.

„Půjde skutečně o tvrdý terén s velkým převýšením. Krosové závody jsou prostě něčím zvláštní a člověk se v nich hlavně musí naučit nakládat se silami,“ vysvětluje Martin Dvořák z pořadatelské agentury SportGroup.cz.

Podle něho bude podnik bude sportovně zajímavý a určitě se v něm najde řada vytrvalostních závodníků, obyčejných běžců, ale také mladých začátečníků.

Vedlejší závody pro veřejnost

„Vedle hlavního závodu bude vždy probíhat několik dalších tras, které samozřejmě už nebudou tak náročné. Chceme, aby se co nejvíce zapojila veřejnost, pro kterou budou připraveny tratě s délkou kolem 2 km a v plánu jsou i dětské běhy,“ popisuje Martin Dvořák.

Roman Skalský

Tváří celého seriálu nebude nikdo jiný, než naše jednička v krosových bězích, reprezentant v běhu do vrchu Roman Skalský, který sbírá úspěchy v adrenalinových závodech u nás i zahraničí. (Viz titulní sníme z extrémní štafety Adrenalin Cup.)

Pokud mu to jeho nabitý závodní kalendář dovolí, velmi rád dorazí na většinu závodů osobně.

Salomon Trail Running Cup 2011

  1. května Boskovice
  2. května Karlovy Vary
  3. července Liberec – Ještěd
  4. července Zadov
  5. října Praha – Hostivař

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.