Salomon Trail běží po dně přehrady

rozcestnik-cyklo-hostivarFinálový závod běžeckého seriálu Salomon Trail Running Cup 2011 se letos odehraje v Praze – Hostivaři. Poběží se 8. října kolem hostivařské přehrady.

Jako diváci a případně i jako běžci můžete zjistit, co vlastně skrývají krosové závody. Běh je totiž určen doslova všem. Na start se můžete postavit společně s hobby běžcem Jiřím Souralem, kterého firma Salomon na závody pečlivě materiálně vybavila a sleduje, jak si s běháním v terénu poradí. Rozhodně nemusíte být profesionálním sportovcem, abyste závod zvládli.

A terény kolem vodní nádrže Hostivař budou skutečně lahůdkou, protože si vyzkoušíte vše. „Střídají se tu snad všechny povrchy, které existují – beton, asfalt, lesní cesty, bahno, voda potoka Botič, oblázky, šotolina, písek a tráva,“ jmenuje Martin Dvořák z pořadatelské agentury SportGroup.cz.

Text: Lenka Kůsová kusova@victoria-production.cz

Běžce na Salomon Trail Running Cup čeká jedna rarita. „Na mapě to vypadá, že běžíme více než kilometr vodou, ale přehrada je stále ještě vypuštěná. Takže je tu neopakovatelná šance na běh po dně hostivařské přehrady,“ dodává s úsměvem Martin Dvořák.

Terén kolem vody ale nebude rovinatý. Jak se sluší a patří na krosové závody, běžce čekají prudké výběhy i seběhy.

Trať hlavního běhu činí 9,5 km. Je tvrdá a rozmanitá. Pro hobby běžce je určená trasa 2,4 km. V tomto případě je terén velmi mírný a zvládne ho úplně každý.

Vítězové všech kategorií hlavního běhu mají možnost startovat na XTERRA Trail Running World Championship, které se koná na Hawaii na ostrově Oahu.

Internet:

Salomon Trail Running Cup

Salomon Trail Running končí v Hostivaři

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.