Rychlopohovor snad někomu pomůže do práce

Pilotní akce projektu Job Speed Dating (Rychlopohovory) proběhla v Praze 10. Účelem setkání bylo v jednom dni propojit až desítku zaměstnavatelů a stejný počet uchazečů o práci z cílových skupin, které podporuje Desetsil. Na první akci se sešlo sedm zástupců firem a devět uchazečů zejména z cílové skupiny 50+ a osob pečujících o osobu blízkou. Po spuštění Rychlopohovorů měla pak dvojice uchazečů a zaměstnavatelů vždy 10 minut na rozhovor a případnou výměnu kontaktů. V prvním kole Job Speed Datingu se sešli uchazeči s pracovní zkušeností z oblasti administrativy a s minimálně ukončeným středoškolským vzděláním.

Text: Lucie Čunderliková lucie@desetsil.cz

Všichni uchazeči před samotnými pohovory absolvovali přípravu pod vedením odborné lektorky, která jim vedle praktického nácviku přijímacího rozhovoru pomohla i s celkovým zdokonalením sebeprezentace a v neposlední řadě přípravou životopisů.

Projekt Job Speed Dating si klade za cíl pomoci lidem znevýhodněným na trhu práce překonat bariéry, se kterými se běžně při hledání zaměstnání setkávají a propojit je přímo s lidmi, kteří o jejich působení v dané organizaci budou rozhodovat. Rovněž je jeho cílem usnadnit život zaměstnavatelům představením většího množství kvalitních a připravených uchazečů v jednom dni. Po pilotním projektu, který se zaměřil zejména na pracovní pozice v administrativě budou následovat další akce, kde budou v roli uchazečů například absolventi či rodiče po rodičovské dovolené.

„Bylo to užitečně strávené dopoledne. Kandidáti byli vzorně připraveni. Se třemi jsem zahájil jednání o získání pozice v naší společnosti,“ uvedl Lukáš Tykal, obchodní ředitel Klett nakladatelství. „Deset lidí v jednom dni, to je dobrý důvod se na tuto akci dostavit znovu. V naší branži je o dobré lidi vždy zájem,“ uvedla Kamila Veverková, personalistka z Kliknipojisteni.cz.   Většina uchazečů o práci po skončení akce v dotaznících zaškrtla, že by se Job Speed Datingu zúčastnili opakovaně. Tým Desetsilu řadě uchazečů rovněž zprostředkoval zpětnou vazbu, kterou zaměstnavatelé poskytli prostřednictvím vyplněných dotazníků.

Akce byla dílem financována z grantu Úřadu městské části Praha 10. Městská část rovněž poskytla prostory, kde se setkání firem a žadatelů o práci odehrávalo. Na sestavování skupiny uchazečů spolupracoval Desetsil s Úřadem práce.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.