Roční výročí arogance moci

volby-senat2014-babis-nahled

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. FOTO: Kuba Turek

Starostka estébačka Radmila Kleslová je zřejmě na odchodu po sérii odhalených finančních skandálů. Připomeňme si v této souvislosti další zvěrstvo v Zátoce sviní, které způsobila a právě slaví roční výročí. Pokusila se omezit přístup zastupitelů Prahy 10 k zápisům z jednání zastupitelstva, co se tam projednávalo a jak kdo hlasoval. „Její“ tajemník Prahy 10  Martin Slavík vydal příkaz číslo 1/2015, ve kterém to výslovně zakazuje především opozici, ale tím pádem i koalici na radnici a zároveň všem občanům. Odmítl tedy všem lidem, kteří ho ze svých daní platí, poskytovat informace o práci „své“ radnice.

Na to se obrátila koalice Vlasta na Magistrát hlavního města Prahy, který argumentaci tajemníka Martina Slavíka smetl ze stolu.

Případ byl tedy vyřešen ku prospěchu věci, ale muselo to být? Lidé na tom nechali čas, nervy a práci, ačkoliv se jednalo o samozřejmou věc. Když veřejnost platí nějakou činnost, musí mít o ní veškeré informace. Výjimkou jsou jen vyloženě tajné záležitosti, jako je například obrana státu, což lze na radnici Prahy 10 těžko očekávat.

Jak je těžké tahat z radnice informace, si přečtěte v blogu Olgy Richterové, zastupitelky Prahy 10 za Piráty.

Komentář k zákonu o svobodném přístupu k informacím napsala Občanská společnost.

Zákon o svobodném přístupu k informacím má číslo 106/1999 Sb. 

Podívejte se na zamítavé stanovisko Magistrátu k příkazu tajemníka Martina Slavíka s podrobným vysvětlením:

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Radmila Kleslová na DESÍTKA.cz 

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.