Renata Sabongui a TOP 09 stále žalují volební podvod v Malešicích

sabongui-renata3-nahledVolební podvod v malešickém Domově pro seniory Malešice si nechce nechat líbit Renata Sabongui (TOP 09), která se o pět hlasů nedostala v Praze 10 do druhého kola senátních voleb. Nezvolená kandidátka má za to, že babičky a dědečky personál naváděl a možná za ně i vypl?oval volební lístky ve prospěch dosavadní radnice Prahy 10.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Podzimní dopl?ovací volby do Senátu v Praze 10 už soudil Nejvyšší správní soud a rozhodl, že volby byly v pořádku a nelegální ovliv?ování seniorů před volbami prohlásil za spekulaci.

Proto se strana TOP 09 odvolala k Ústavnímu soudu. Podala ústavní stížnost na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. O věci bude rozhodovat hlasováním sbor všech ústavních soudců. Není ovšem jasný termín.

Nejvyšší správní soud si myslí, že je všechno v pořádku

Učitelka tance Renata Sabongui dostala ve volebním okrsku, jehož podstatnou část tvoří právě Domov seniorů Malešice, pouze dva hlasy, což se velmi odchyluje od průměru v celé Praze 10. Po volbách navíc šest obyvatel domova písemně potvrdilo, že pro ni hlasovali.

sabongui-renata1-nahled

Proti tomu Nejvyšší správní soud zjistil, že tři z šesti lidí, kteří písemně potvrdili svůj hlas pro Renatu Sabongui, nebyli zapsáni v seznamu voličů prvního kola. Po kontrole hlasovacích lístků zjistil soud, že ani jeden ze tří hlasů, které okrsková volební komise uznala za neplatné, nebylo určeno pro TOP 09.

Pilná včelka Cabrnochová přelétá mezi Malou Stranou a Vršovicemi

V Praze 10 vyhrála nakonec ve druhém kole senátorské křeslo dosavadní místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ za peníze ČSSD). Připome?me, že v dalších podzimních komunálních volbách se stala také radní v Praze 10. Buď je to tedy pilná včelička, údernice, sběratelka placených funkcí, nebo flákačka – ctěný čtenář si jistě vybere sám, když si spočítá, co každá z funkcí obnáší. Podrobnosti o účasti a hlasování v Senátu najdete zde.

cabrnochova-ivana2014-nahled

Pokud by byl prokázán volební podvod podle Renaty Sabongui, volby by byly neplatné a senátora či senátorku bychom museli volit znovu. Zárove? by byl podvod trestným činem, za který by si zřejmě šel někdo sednout do kriminálu, anebo by aspo? dostal podmínečný trest.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.