Ragby: Radost nahých Lucemburčanů

ragby-lucembursko2-nahled

Radost mladých Lucemburčanů z pátého místa na Mistrovství světa do dvaceti let v ragby v pražském Edenu po výhře nad Švýcarskem 21:5 mělo zajímavou podobu.

Text a foto: Petr Skála skala.petr@seznam.cz www.vimevite.cz

Lucemburčané naplnili sázku a proběhli se po hřišti nazí. „Vyhráli jsme a skončili pátí, tak jsme se ještě jednou proběhli,“ vysvětluje exhibici ragbyové patnáctky jeden z aktérů.

Mezi diváky v hledišti sice už byly jen dvě dívky, které si nečekaného vyklusávání nahých Lucemburčanů na trávníku všimly, ale až při jejich návratu do sprch.

Jinak nutno dodat, že Lucemburčané si vedli na šampionátu, který se hrál v Praze a v ?íčanech, docela dobře, neboť prohráli jen první utkání s Ukrajinou 0:18. Potom už obě následná vyhráli s Lotyšskem 31:3 a se Švýcarskem 21:5.

ragby-lucembursko1-nahled

Hrdí synové svého národa

Na utkání i při prohlídkách hlavního města v době volna chodili borci z malé evropské země v jednotných šatech a byli zaregistrovatelní coby Lucemburčané, neboť každý z hráčů měl na svém saku znak lucemburské ragbyové federace. Nakonec i naplnění sázky při výběhu na hřiště před sprchováním byli ustrojeni nebo spíše neustrojeni jednotně.

V Praze na ragbyovém hřišti v Edenu se hrála v průběhu Mistrovství Evropy U20 celkem čtyři utkání. V první hracím dnu se zde představili dokonce pozdějí vítězové šampionátu hráči Polska. Češi, kteří v Edenu nehráli, pak skončili na druhém místě, když prohráli jen jednou a to ve finále, ve kterém podlehli Polsku 8:44.

ragby-lucembursko2-nahled

Úspěch pro české ragby

„Ragbisté Slavie se pořadatelství zhostili velmi dobře a spokojenost panovala mezi všemi účastníky, kteří zde hráli. Většinou byli překvapeni, že v Praze je tolik ragbyových hřišť, neboť se kromě trávníku v Edenu hrálo ragby ještě na Podvinném Mlýně, v Petrovicích a v ?íčanech,“ pochválil pořadatele sekretář České rugbyové unie Pavel Chaloupka.

DESÍTKA.cz:

Hurá na finále ragby do Edenu a do ?íčan

Praha 10 přivítá reprezentační dvacítky v ragby

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.