Radniční noviny Praha 10 už ve schránce nenajdete

desitka-redakce201102

Zprávy o Praze 10 budeme číst jen na internetu. ILUSTRAČNÍ FOTO: Kuba Turek

Radniční noviny byly zrušeny. Důvodem není jejich malá čtenost, neaktuálnost nebo mizerný obsah, či dokonce nezájem čtenářů. Radnice pod vedením starostky estébačky Radmily Kleslové (ANO) totiž nemá jiný plán, jak informovat čtenáře lepším způsobem, o dění v městské části Prahy 10.

Faktickým důvodem ke zrušení radničních novin je novela tzv. Tiskového zákona, který přímo nařizuje radnicím, aby poskytovaly objektivní vyvážené informace a také uveřejňovaly stanoviska opozičních zastupitelů k dění v obcích. To se koalici populistů, komunistů, socialistů, občanských demokratů, zelených a rádoby nezávislých zjevně nechce.

Tiskový zákon č.46/2000 Sb.

§ 4a

Sdělení v periodickém tisku územního samosprávného celku Vydavatel periodického tisku územního samosprávného celku je povinen poskytovat objektivní a vyvážené informace o územním samosprávném celku a poskytnout přiměřený prostor pro uveřejnění sdělení, které vyjadřuje názory členů zastupitelstva územního samosprávného celku, týkající se tohoto územního samosprávného celku.

INFO: zákon o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně některých dalších zákonů

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.