Pražské výletní restaurace

prazskevyletnirestauracePražské výletní restaurace je dlouhodobá výstava Muzea hlavního města Prahy.

Turistické hospody, hospůdky a hotýlky představuje muzeum nejen fotografiemi, ale k vidění je také spousta fotografií, plakátů, jídelních lístků, nádobí, oblečení a dalších dochovalých předmětů.

Našince z Prahy 10 potěší série fotografií hospod a hotelů na tehdejší periferii v Záběhlicích a Hostivaři. Některé z nich dosud stojí a dokonce se v nich vaří, točí i obsluhuje.

Místní znalci přímo na výstavě jistě poznají, o které se jedná.

Ostatní si mohou na pokladně muzea, případně běžné knihkupecké síti, koupit knihu nazvané stejně jako výstava Pražské výletní restaurace za 379 korun. Napsal ji a hlavně sestavil z mnoha dokumentů, autor výstavy Tomáš Dvořák.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Výstava Pražské výletní restaurace v Muzeu hlavního města Prahy je otevřená až do 22. května 2011.

Otevřeno je denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné je 120 Kč, senioři a mládež platí 50 Kč, rodinná vstupenka přijde na 200 Kč. Každá osoba ve školní skupině platí 30 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma.

Každý první čtvrtek v měsíci je otevřeno do osmi hodin večer. V tu dobu neplatí děti a senioři nic, dospělí 10 Kč.

Kurátor Tomáš Dvořák zve na výlet časem i prostorem.

Spolu s prvními výletníky vyráží za právě bourané pražské hradby v 19. století, do restaurací a hotýlků na pražských periferiích začátkem 20. století a do trampsko-turistických eldorád mezi světovými válkami.

Jede vlakem, pluje lodí, vozí se tramvají, chodí pěšky.

Vezme nás do vagonu (jak byly dřevěné lavice tvrdé!), na palubu (opravdu tam je záchranné kolo!) a do hospody (na pivo a opravdové taliány!).

Internet:

Pražské výletní restaurace (Horydoly)

Pražské výletní restaurace (Muzeum hlavního města Prahy)


Zobrazit místo Praha – město na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.