Pražské stoky se letos nepojedou

Po nočních a ranních prudkých deštích je Botič na pár hodin sjízdný. Bohužel se nebude letos koncem října konat oblíbený Víkend pražských toků. Voda pro vodáky nepoteče v Botiči ani Rokytce. Na Botiči se upravuje dolní vybetonované koryto do podoby aspoň trochu podobné přírodě. Na Rokytce se odbahňuje Kyjský rybník.

AUDIO: Botič a Rokytka se nepojedou  (MP3, 1 MB, 1:20 min).

Moc vody způsobilo potíže

„Tak nám vodu na Botiči nepustí,“ připouští organizátor Jan Šup. „Vodáci by jezdili staveništěm a hlavně by teklo nedokončeným řečištěm moc vody.“

Nečekané deště v září totiž zpomalily opravu koryta mezi Fidlovačkou a Folimankou, honosně nazývanou Revitalizace. „Není to žádný naschvál, zástupce správy toku je nám nakloněný člověk a příležitostný vodák,“ dodává Jan Šup. "V minulosti sám Botič i Rokytku jel.

"Mimochodem, nedávná povodňová vlna na spodním Botiči byla přehradou Hostivař nezachytitelná, protože pršelo skoro jenom pod ní. Hladina přehrady stoupla jen o tři centimetry, ale dole spadlo 100 mm srážek, to je sto litrů na metr čtvereční.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.