Praha 10 bude udělovat čestná občanství

cestnyobcan-medaile-nahled

Čestné občanství Prahy 10 stvrzuje stříbrná medaile. FOTO: Městská část Praha 10

Čestná občanství bude udělovat Praha 10. Zastupitelé to schválili společně s pravidly pro udělování občanství. Radnice zveřejnila i podobu medaile, kterou budou čestní občané přebírat.

„Obnovujeme tradici udělování čestného občanství v rámci dalšího zlepšování pocitu sounáležitosti a vztahu občanů ke své domovské městské části. Občanství bude udělováno osobnostem z Prahy 10, které se zvláštním způsobem zasloužily o rozvoj města, přispěly k jeho zviditelnění, reprezentaci či dosáhly významných úspěchů na poli vědy, sportu, kultury či vzdělávání,“ uvedla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO).

cestnyobcan-plaketa-nahled

Na medaili čestného občanství Prahy 10 je zobrazen Vršovický zámeček. REPRO: Městská část Praha 10

Navrhnou občané, rozhodnou politici

Čestné občanství budou udělovat zastupitelé městské části na základě doporučení radních a Komise pro udělování čestného občanství. Ta bude tvořena zástupci všech politických stran v zastupitelstvu.

Návrhy, komu by čestné občanství mělo být uděleno, mohou zasílat spolky, sdružení i jednotliví občané přímo do kanceláře starostky, odkud budou podněty předávány komisi. Ta radě doporučí až pět významných osobností k udělení čestného občanství.

Karel Čapek se dívá zezadu 

Laureáti obdrží stříbrnou pamětní medaili s certifikátem v reprezentativní etui. Předávat se bude na slavnostním vyhlášení, kde si ocenění převezmou medaili spolu s věcnými dary.  Medaile obsahuje nápis, znak městské části a symbol Prahy 10 Vršovický zámeček. Na reverzu medaile je vyobrazen legendární spisovatel a obyvatel Prahy 10 Karel Čapek, jako symbolický zástupce významných osobností žijících a tvořících na území Prahy 10.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.