Postřehy k zeleni v Praze 10

gutovka-stena-b-201009-nahledPlně podporuji boj za záchranu Trojmezí. Je to krásný kus zeleně a ta bohužel v Praze 10 rychle ubývá. Páni na městském úřadě povolují jednu stavbu za druhou, viz sídliště Sluneční vrch, na Plynární ulici se také rozjela mohutná stavba, dále se mohutně zastavuje Práčská ulice a další a další. Ještě bych pochopila kdyby se ty byty stavěly jako státní a přidělovaly se sociálně slabším podle učitých kritérií.

Podobný případ jako Trojmezí, ovšem v menším měřítku, se odehrává na Skalce. Taky je tu kus pozemku, na kterém jistá firma chtěla postavit honosný čtyřpodlažní dům, včetně garáží. Měl stát těsně za vilkami a před okny dalšího paneláku. Dlouho to nikoho nahoře nezajímalo.

Text: Helena Volfová redakce@desitka.cz

Pozemek na Skalce je malý. Původně ho měl nájemce pronajatý jako zahrádku.

Sliby chyby na Skalce?

Při stavbě nového domu by kácely stromy, které jsme kdysi sázeli. Zmizelo by původní dětské hřiště, které jsme vlastnoručně budovali a přežilo i nájezdy ničivých školáků z nedaleké základní školy. Těsně pod okny vilek by přibyla silnice.

Po dlouhé tahanici se od výstavby upustilo a bylo přislíbeno, že zde bude vybudován park s dětským hřištěm. Teď je ale ticho po pěšině. „Sliby chyby.“ „Sliby se slibují a blázni se radují.“ Jak říkávaly naše maminky. Nebo také „Slibem nezarmoutíš.“ Tehdy bylo těsně před volbami do obecního zastupitelstva. Kauza domu na Skalce usnula a vyčkává se.

Gutovka je zrádná pro caparty

Městský úřad se chlubí dětským hřištěm Gutovka. Mě osobně se moc nelíbí, sice tam chodím s vnoučaty, ale je tam spousta zrádných míst pro malé caparty. Vadí mi kamínkový povrch, některé skluzavky jsou nebezpečné pro nezkušené dítě při dojezdu. Špinavá bahnitá voda v malém rybníčku, plná různého odpadu a všude přítomné bahno u vodních atrakcích. To jsou mé dojmy z Gutovky.

Pravdou je, že některé atrakce pro větší děti a za dozoru dospělých jsou pěkné.

Věřme, že Malešický park bude rekonstruovaný

Ale řekněte, kde máme pro vyžití dětí něco dalšího? Snad malá hřišťátka mezi paneláky. Možná do budoucna Malešický park, bude-li zachovaný a snad někdy rekonstruovaný.

K životu je potřeba zele?. Važme si jí.


Zobrazit místo Hřiště a parky v Praze 10 na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.