Poslední předvolební špílce ODS

zoufalik-bohumil-svehlova-2010b-nahledANALÝZA Volby proběhnou už v pátek a sobotu. My na Desítce budeme volit do senátu a do obecního zastupitelstva.

Zdá se, že hlavní boj mezi sebou svedou TOP 09 a ODS.

Praha 10 má totiž hodně městských intelektuálů, kteří se vyznají ve svých i veřejných penězích, jsou liberální v politických názorech a při tom dostatečně realističtí, aby nevolili malé strany. Jsou ochotni se smířit s Kalouskem, na kterého si pamatují jeden armádní skandál za druhým, ale za to dostanou Schwarzenberga a Štětinu.

Praha 10 je zárove? jedním z nejstarších obvodů. Žije zde čtyřiadvacet tisíc seniorů starších pětašedesáti let. Tato městská voličská skupina je konzervativní a nechce příliš často přepřahat své koně. Zárove? se senioři nenechají opít rohlíkem, a proto je na vážkách, zda zase zvolí osvědčenou stranu v čele s nadějným Nečasem, ale také s dosluhujícím primátortem Bémem, starostou Lipovským a radním Richtrem.

Ostatní strany téměř jistě budou hrát na Desítce druhé housle.

Podívejte se, jaké podrazy, špílce a schválnosti na poslední chvíli jsme v politickém boji na Praze 10 zaznamenali od modrých.

Text: Kuba Turek redakce@horydoly.cz Foto a repro: Desítka.cz redakce@horydoly.cz

Nejvíc ze všech politických stran je na Praze 10 vidět modrá ODS.

Jména, která nevoní

Rozdává trika, propisky a volební programy jako o život. V nich figurují známí pražští politici, jako Pavel Klega, Boris Šťastný, Milan Richter či Rudolf Blažek. Do jednoho to jsou jména se špatným odérem.

richtr-milan-jablonova2010-nahled

Vedle nich jsou postaveni lidé bez politické minulosti, ale také bez názorů Petr Bříza, Bohuslav Svoboda či Jan Kalousek. Ti všichni by chtěli do komunální politiky.

ods-volby2010-obvody-nahled

Vtipná je reklamní věž na Zahradním Městě v Jablo?ové ulici, která hlásá, že lídrem je Milan Richter, ale z druhé strany je prý lídrem Bohumil Zoufalík.

zoufalik-bohumil-jablonova2010-nahled

Lipovský chce do senátu za pivo, párek a cukrovou vatu

Do senátu chce za ODS na Praze 10 postoupit dosluhující starosta Vladislav Lipovský.

Na Hamru v Záběhlicích se koná dnes ve čtvrtek 14. října od dvou do deseti hodin předvolební show na jeho podporu. Ohlášen je cirkus Berousek, Rockec Ivo Pešáka, David Vodrážka zahraje se skupinou Screwball a budouz i další atrakce.

Prý bude pivo, čaj, klobásky a cukrová vata. Není známo, zda se ODS plácne přes kapsu a pochutiny budou zdarma. Počítejme ovšem s tím, že nic zadarmo není a všechny dluhy se jednou musí zaplatit. Pokud vyhraje ODS, někde si na klobásy zdarma musí zase vydělat. Kde by našla peníze jinde, než v našich kapsách?

lipovsky-vladislav-hamr2010-nahled

Cédéčko z modré radnice

Radnice Prahy 10 ovládaná ODS vydala těsně před volbami třetí díl propagační brožurky na CD-ROM o úspěších politiků na desítce. Každý občan ho našel doma zdarma ve své poštovní schránce.

Není ovšem jasné, zda lidé jsou dnes ochotni vůbec nějaké cédéčko strčit do počítače nebo přehrávače, a potom sledovat „velezajímavé“ reportáže o angličtině v mateřských školách, Bezpečná Praha, o stromu za narozené dítě a podobně.

pribehyzprahy10–3-nahled

My obyčejní lidé (rozuměj: my kmotři)

Doslova sprostá rána pod pás těsně před gongem boxerského zápasu je včera vydaný leták nazvaný Gutovku nedáme. ODS se v ní prezentuje jako strana, která brání oblíbený sportovní park Gutovka na Strašnické proti aktivistům, kteří ho chtějí zavřít.

Aby bylo jasno: Nikdo park nechce zavřít. Místní občané pouze protestují proti zbytečnému kácení stromů ve veřejném parku vedle Gutovky a nechtějí, aby tento park byl oplocen, uzavřen a místo něj byla vybudována restaurace a několik placených kurtů. To jsou plány radniční ODS.

Dokonce ani dosavadní senátor Jaromír Štětina nechce Gutovku zavřít. Ostatně nemá na to právo ani pravomoc, ale vyjádřil podporu občanským sdružením, které usilují o zachování parku.

Příznačné je, že leták se tváří jako od „obyčejných lidí.“ Podle toho také vypadá argumentace v případě senátora. Požadují po něm nestranickost (jak by mohl být nestranický v politickém tělesu), pomoc normálním lidem na Praze 10 (senát z podstaty i ze zákona zastupuje všechny občany České republiky a nejen normální lidi z desítky) a nezasahování do ekologie (životní prostředí je výsostné politické téma).

stetina-jaromir-letak-ods2010-nahled

Volby 2010 na Desítce:

Jestli ODS prodá Trojmezí, odletí led?áčci

Nevolte modré, pokud chcete zelenou Prahu 10

Starosta Lipovský dostal od MF Dnes známky jako ve škole. Nic moc!

Zajděte na show Jany Bobošíkové

Poslechněte si Jaromíra Štětinu

Modří politici Klega a Šťastný promluví na chodníku

Kdo chce být senátorem za Prahu 10

Trojmezí pokračuje výstavou a veřejnými debatami

Kabát nezahraje pro modrou radnici

zoufalik-bohumil-svehlova-2010a-nahled

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.