Petr Bříza je podnikatelem roku za Koh-i-noor

„Jste sice výrobcem tužek, ale nejste žádné ořezávátko,“ glosoval moderátor Marek Eben, když na slavnostním večeru na Žofíně předával cenu Podnikatel roku Vlastislavu Břízovi, majiteli holdingu Koh-i-noor. Značka má hluboké kořeny v Praze 10, kde dlouhá desetiletí vyráběla ve velké továrně ve Vršovické ulici. Budova továrny dodnes stojí proti radnici a její jméno nese dokonce i tramvajová zastávka. Dnes v ní sídlí například další slavná značka Waldes specializovaná na šicí potřeby.

Koh-i-noor vyrábí v současnosti především v jižních Čechách a kromě psacích potřeb produkuje zboží pro zdravotnictví, energetiku a strojírenství. 

Koh-i-Noor (též Koh-i-noor, Kohinoor, Koh-e Noor, Koh-i-Nur) v překladu Hora světla je diamant o hmotnosti 105 karátů (21,6 gramů). Je součástí Britských korunovačních klenotů. Patří mezi největší diamanty světa. Česká firma si ho vetkla do svého jména. 

 

 

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.