Raxalpe pěšky a pohodlně

Pohodlná pěší túra na horském hřebeni Rax od chaty Ottohaus k chatě Seehütte je mezi turisty velmi oblíbená díky třem přednostem: Nabízí vynikající jídlo, nádherné výhledy na Vídeňské Alpy a lanovka velmi usnadňuje výstup do hor. Lidé i příroda jsou tady gemütlich.

Gemütlich – příjemný, útulný, domácký – je slovo, které doprovází návštěvníky ve Vídeňských Alpách na každém kroku. 

Nabízíme příjemnou celodenní túru lanovkou nahoru, přes dvě horské chaty a skrz bohatý svět rostlin a s dalekými rozhledy. Lépe si snad ani nádherné panorama hor vychutnat nelze.

Kabinovou lanovkou Raxseilbahn k alpské zahradě

Nejstarší kabinovou lanovkou Rakouska se vyvezete k horskému hostinci Raxalpen Berggasthof s pohodlnými lehátky na terase a s výhledem na překrásné horské panorama.

Odpočinuti se vydáte přes rozlehlé louky k chatě Ottohaus. Zde vás očekává pestrá alpská zahrada plná vůní o rozloze 4000 m2 a s více než dvěmi sty rostlinami typickými pro region Wiener Hausberge. Absolutní senzace!

Kulinářský zážitek s výhledem na chatě Seehütte

Přes zelené pastviny přijdete k chatě Seehütte s certifikací BIO. Tvarohový štrúdl proslavil zdejčí kuchyni daleko za hranicemi Vídeňských Alp. Bezpodmínečně ochutnejte také vepřovou pečeni z pece a sezonní zvěřinové pokrmy z místních zdrojů.

Mimochodem – rozhled do širokých dálav je minimálně stejně tak dobrý. Nezapomeňte si vzít fotoaparát!

Od kříže na vrcholku k relaxaci na slunci

Po vydatném posilnění se vydáte ke kříži Preiner Wand Kreuz (1783 m) na nejvyšší vrchol. Panoramatická odpočívka nabízí okouzlující výhled od hory Luckerte Wand až po svět pahorků s názvem Bucklige Welt.

Cesta vedoucí omamnými kosodřevinami vás dovede opět k chatě Ottohaus a následně zpět k lehátkům pod paprsky slunce u hostince Berggasthof a pak k lanovce Raxseilbahn.

PANORAMA: Nasswald ve Vídeňských Alpách

Kliknutím na snímek otevřete velké panorama. FOTO: Wiener Alpen in Niederösterreich – Franz Zwickl

Interaktivní mapaTúra na Ottohaus a Seehütte

Pěšky na vrcholLéto v horách v Dolním Rakousku

Informace a rezervace 
www.wieneralpen.at
info@wieneralpen.at

INSPIRACE: Raxalpe a Schneeberg

TuristikaHöllentalRaxalpeSchneebergWiener Hausberge

HorolezectvíRichterweg StadelwandRichterweg (s dětmi)

FerátyHTL Steig Hohe WandHTL Steig (záchranná akce), Hans von Haid Steig Preiner WandKönigschusswandsteig HeukuppeTeufelsbadstube HöllentalWachthüttelkamm  

CyklistikaOkruh Vídeňskými Alpami

SkialpinismusLanovka Raxalpe 

TábořeníKaiserbrunn Höllental

Reakce DESÍTKA.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.