Oddíl Poutníci láká děti na letní tábor

ryt-pout-1-nahled „Vydejte se s námi do dávných časů rytířů. Do časů legend o čarodějích černých, ale i těch dobrých, kteří lidem pomáhali. Do časů, kdy se pro krutou odplatu nechodilo daleko a kdy se rytíři bili pro své milované až do skonání. Do časů, kde za každým rohem bylo slyšet řinčení mečů jakožto i pění bardských písní. Do časů, kde dané slovo platilo jako že země byla placatá. Do časů, kde víno teklo proudem a bujaré oslavy byly na denním pořádku. Do časů králů, dvorních šašků, princezen. Do časů, kde chřestot nožů znamenal souboj v hospodské šarvátce. Do časů, kde se z hradních kuchyní linula vůně orientálního koření a pečeného masa. Do dob středověku.“

Takto zní nadšené úvodní motto k letnímu táboru dětského oddílu Poutníci. Ten se věnuje celoročním výchovně-vzdělávacím volnočasovým aktivitám v podobě zážitkových her, praktických dovedností z přírody a jiným zábavným aktivitám pořádá tradiční 14 denní letní tábor. Ten se koná v Zátoce plá?at, kde je jejich základna. Jsou hned vedle přehrady Němčice, kam se chodí koupat a skákat z mola.

Text: Opicakuz opicakuz@horydoly.cz

Foto: Archiv oddílu Poutníci oddilpoutnici@gmail.com

Autorova sekce na tomto webu: Opicakuz´s Idea

Letošní rok se ponese v duchu rytířství, o čemž svědčí název tábora Camelot – cesta k rytířství. Tábor bude vyvrcholením celoroční hry s příhodným názvem Rytíři. Poutníci předem oznamují, že mezi sebou uvítají i děti, které zatím do oddílu celoročně nechodí. Pokud je tábor nadchne, o čemž jsou přesvědčeni, rádi v září přijmou nové členy do svých řad.

Pro koho je poutnický tábor

Na svém webu v informacích o táboru píší, že dětem neslíbí výlety do města, televizi, připojení k internetu a mobily. Naopak dávají přednost příběhu dopl?ujícím kolektivní hry, dobrodružství, ale i zkušenosti s rozděláváním ohně, s prací v kuchyni i s nočními hlídky.

Tábora se mohou zúčastnit děti od 6 do 15 let. Starší děti v oddíle vyrůstají a poté se mohou stát vedoucími. Na stránkách Poutníků se píše, že vedoucí jsou jednak kvalifikovaní od MŠMT a také od mládí odchovaní oddílem.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Ubytování

Poutníci po dobu 14 dnů spí v podsadových stanech po dvojicích. K dispozici mají dřevěný srub bez elektrické energie, kde se nachází jídelna, kuchy?, dílna, ošetřovna, dřevník i koupelna s teplou vodou (ohřeje se jen když si sami zatopí dřevem). Nejbližší civilizací je 2,5 km vzdálená vesnice Keblov. Zhruba 100 metrů od tábora se nachází přehrada Němčice, kam se chodí v parném létě koupat a skákat z mola.

Důležité termíny

Termín konání tábora: 26.7.-9.8.2014
Uzávěrka přihlášek: 15.6.2014
Je možné se nahlašovat: od září 2013 :-)

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Cena tábora

Poutníci si stanovují dvě různé ceny. V případě, že je dítě registrované jako člen oddílu, má tábor levnější, tedy za 2.600 Kč se vším všudy. Nové děti a celoročně neregistrovaní členové mají tábor za 2.900 Kč. V ceně je zahrnuta doprava, ubytování, jídlo, materiál do her a vůbec všechno, co se na táboře používá.

Foto a video

Poutníkův biograf, j.o., produkce, která Poutníkům uvádí jejich videa z výprav, schůzek a táborů, vydala i video z minulého roku, kdy hráli Indiány. Umístila ho na oddílový Youtube, a tak ho můžeme uveřejnit:

Také doporučujeme zhlédnout jejich fotogalerii právě z minulého tábora.

Závěrem

Poutníci se prý na tábor připravují již od začátku února a už mají vymyšlený rámec, do kterého zasadí jednotlivé hry. A máte se prý na co těšit. V současné době mají přihlášených už deset dětí, a to ještě ani nerozdali přihlášky rodičům. Doporučujeme dlouho neotálet a raději se nahlásit co nejdříve, aby na vás zbylo místo.

Vše potřebné naleznete na stránkách Poutníků, kde píší veškeré důležité informace.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.