Nové lampy na Zahradním Městě - další nesmyslně vyhozené peníze

lampa_SnezekovaNové pouliční osvětlení by mělo zlepšit bezpečnost na Zahradním Městě v ulicích Střemchová, Broskvo?ová a Sněženková.

Jenže: nejméně dvě lampy svítí jenom do korun vzrostlých stromů a jedna je postavená na hliněné stezce, kde pražský Magistrát i Praha 10 odmítly postavit chodník

Lampu v Broskvo?ové ulici postavili dělníci přesně do husté koruny exotické borovice. Lampa na horním konci Sněženkové ulice svítí seshora na mohutné lískové keře.

Text a foto: Mates mates@desitka.cz

lampa-broskvonova2-nahled

Třetí nová lampa stojí přímo na hliněné pěšince mezi Sněženkovou a Broskvo?ovou ulicí, které místní obyvatelé neřeknou jinak než „zkratka.“

lampa-broskvonova3-nahled

Je paradoxní, že už několik let oficiálně žádají úřady o zpevnění, vyasfaltování nebo vydláždění této frekventované stezky, ale celopražský Magistrát i radnice Prahy 10 ji neustále odpovídají, že nic takového neudělají.

snezenkova-cesta-zadost-nahled

Prý se nejedná o důležitou komunikaci a nejsou na úpravu peníze. Jenom Společenství vlastníků bytů Sněženková 2–6 má v rukou již osm dopisů, ve kterých jim úřady sdělují, že na „zkratce“ nechají jenom hliněnou terénní stezku.

lampa-snezenkova-priprava-nahled

Teď tam tedy do hlíny zakopaly veřejné osvětlení a přivedly k němu elektřinu. Místní lidé se podivují, proč úřady raději nevrazily peníze místo lampy do asfaltu. Zárove? se vztekají, protože lampa je necitlivě postavená uprostřed úzké stezky a maminky s kočárky se okolo ní jen těžko prosmýknou. Na jedné straně mají plot soukromé zahrady a na druhí prudký sráz do údolí Botiče.

lampa_Snezekova_2-nahled

Zobrazit místo Doprava Praha 10 na větší mapě
lampa-broskvonova1-nahled

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.