Neveřejná slavnost za půl milionu korun

vrsovickyzamecek-2012

Včera večer pořádala radnice Prahy 10 slavnostní vernisáž výstavy fotografií osobností Prahy 10 ve Vršovickém zámečku. Byla to uzavřená akce. Podle účastníků, kteří si nepřejí být jmenováni, součástí akce byl velký raut (doslova nám jeden člověk sdělil: „Stoly plné žranice.“). Podle jejich odhadů celá vernisáž přišla na půl milionu korun.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Kalendář osobností nafotil Jakub Ludvík podle objednávky místostarostky Radmily Kleslové (ČSSD). Přítomen byl i starosta Bohumil Zoufalík (vyhozený z ODS).

Jakub Ludvík je fotograf druhé ligy, který se živí focením celebrit pro bulvár, a ve vlastní tvorbě se zaměřuje na akty.

Vedle Karla Čapka se v kalendáři ukazují už jen populární herci a podobné osobnosti. Nevšimli jsme si opravdu významných vědců, politiků, podnikatelů ani umělců.

Obdobné akce, které v poslední době radnice pod vedením ODS, exODS, ČSSD, KSČM a Zelených pořádala, přišly na podobné částky. Podle zastupitelky Pavly Hájkové (TOP 09) stálo zábavné představení k oslavě Karla Čapka 537 000 Kč a vystoupení Partičky k té samé příležitosti 605 000 Kč.

Oprava Vršovického zámečku stála 287 milionů korun a je v něm umístěn Dům pokojného stáří. Jedno lůžko vyšlo na čtyři miliony korun.

Více o Vršovickém zámečku:

Rekonstrukce a dostavba – vizualizace investora

Prokletí nebo klenot Vršovic? – jednání o přestavbě

Varování pro občany: Politici chtějí další peníze – historie radnice

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.