Nejtěžší keška. Mudlové ji našli!

slavia-geocaching1Jste příznivci globální navigační hry geocaching? Pokud ano, zřejmě hledáte poklady nejčastěji ve svém okolí, tedy na Desítce.

Jenže i sebezábavnější hry se časem omrzí. Pokud ovšem nemusíte překonávat stále větší výzvy a těžší překážky, abyste mohli slavit vítězství.

Nebaví vás už jednoduché kešky? Nechcete se jen procházet ulicí, šáhnout a vzít krabičku?

Máme pro vás jednu z nejobtížnějších krabiček v Praze 10. Jmenuje se SK Slavia Praha plavání a nachází se ve Vršovicích u Kubánského náměstí.

Text a foto: Matěj Turek mates@desitka.cz

Pozor na mudly!

U této kešky jsou jedním z z hlavních nebezpečí mudlové. To jsou lidé, kteří nevědí nic o geocachingu. Keš se totiž nachází asi tři metry nad zemí, přesněji řečeno nad schody ve štěrbině železné konstrukce.

Pokud pro kešku polezete a blízko vás budou mudlové, nejspíš na vás všichni budou koukat. Jen co odejdete, půjdou se podívat, co jste vlastně hledali. Uvidí krabičku a nenapadne je nic lepšího, než ji shodit na zem.

I když uvnitř je varování, ať ji neničí, tak ji určitě nevrátí nahoru.

Musíte si tedy vytipovat čas, kdy zde nebude žádný člověk. Například já jsem tu byl dvakrát a až na třetí pokus zde nikdo neprocházel. Nejlepší je to v noci. Bazén je zavřený, takže se nemusíte obávat, že někdo vyjde ven a uvidí vás.

Jak se tam dostanu?

Když už zjistíte, že keška je vysoko nad vámi, musíte se k ní nějak dostat. Zatím se zde praktikují jen dvě techniky.

Můžete si přinést žebřík. Pak už to není problém. Jen ho opřete, vylezete si pro kešku a zase si ho odnesete.

Nebo tam můžete přeručkovat. Doporučuji jen tělesně zdatným. Je to asi dva metry, ale železo se špatně drží.

Horší je to s návratem krabičky. Musíte ji popostrkovat jedou rukou a druhou se držet ve vzduchu na římse.

Někdo nedával pozor

P.S.: Nejspíš si někdo na mudly nedával pozor a tím pádem zde krabička asi měsíc není. Doufejme, že ji majitel obnoví a budete za ní vyrazit i vy.

slavia-geocaching2

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.