NÁZOR ČTENÁŘE: K čemu mostek přes Botič?

V aktualitách máte napsáno 7.1.2014: „Novou lávku přes Botič postaví Praha 10 mezi ulicemi Přípotoční a Ukrajinská. Dosavadní mostek pro pěší bude stržen a nahrazen větší, který budou moci v případě potřeby projet i záchranářská auta.“ Cože? Znáte vůbec tu lokalitu? O jakém dosavadním mostku mluvíte?

Abych to upřesnil, protože podle mě máte špatné informace.

  1. Ve stávajícím místě žádný mostek pro pěší není a nikdy nebyl, alespoň co pamatuji.
  2. 120 m jedním směrem je most po kterém se dá přejít. 120 m druhým směrem je další most, po kterém se dá přejít. Ještě pořád vám stavba přijde jako dobrý nápad?
  3. Záchranářská auta pokud budou potřebovat projet, tak pojedou z hlavní a to buď po silnici okolo školy, nebo pokud budou potřebovat na druhou stranu, zabočí po hlavní silnici do ulice K Botiči. To že by někdy sanitka použila můstek, nedává smysl. Už jenom proto, že by tam měl být zamčený kužel proti vjezdu a sanitka by ztratila daleko víc času odemykáním této zábrany, než aby to projela po hlavní. Nehledě na to že ze strany od Ukrajinské jsou tam popelnice, přes které by sanitka stejně neprojela.

Text: Pavel Moravec

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.