Náhodně ukradl 600 000 Kč. Polovinu hned projedl a propil

Policie chytila muže, který záhadným způsobem obral seniorku o šest set tisíc korun. Na správnou stopu je přivedlo až udání od občanů. Zpočátku při tom nebylo vůbec jasné, zda se jednalo o zločin.

Jak se celá věc seběhla? Vícekrát trestaný zloděj zastavil autem na Strašnické, vyhlédl si starou ženu sedící na lavičce u metra a nabídl jí, že ji odveze domů. Ona souhlasila, ale při odchodu domů si zapomněla v jeho autě igelitovou tašku. S tím počítal a doufal, že si přijde na pár stokorun. Jenže se přepočítal – v igelitce našel 600 000 korun! Čirou náhodou si totiž stará žena ten den vybrala úspory z banky.

Zločinec je okamžitě začal roztáčet za jídlo, pití a bydlení v drahých hotelích. Policisté se neměli čeho chytit, a tak trvalo dva měsíce, než jim došlo, o co přesně šlo, kde ho najdou a kdo to je. Nakonec si pro něj dojeli do jednoho hotelu ve Špindlerově Mlýně. Rozhazoval peníze velkou rychlostí, a tak u něj zajistili již jen 280 000 korun.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.