Na hostivařské přehradě bylo postaveno molo

hostivar-molo2-nahled

Na břehu Hostivařské přehrady bylo postaveno impozantné dřevěné molo. Slouží především jako vyhlídkové místo u oblíbené stezky pro pěší, cyklisty a běžce, ale také ke koupání.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Voda v přehradě ještě není zcela napuštěná a hladina pomalu stoupá. Koupat by se mělo dát již koncem května.

Hostivařská přehrada byla v minulých dvou letech vypuštěná. Bagrovalo a odváželo se bahno z jejího dna. Stalo se tak poprvé od jejího prvního napuštění před půl stoletím.

hostivar-molo1-nahled

Na Hostivařské přehradě je zatím živo hlavně na druhém (levém) břehu. Na běžné i nudistické pláži jsou již otevřené restaurace, lidé se sem chodí zatím jenom slunit, anebo hrát fotbálek či volejbal.

Každý víkend je k dispozici lanový park Abyss.

Na koupání je voda ještě studená. Také písčité pláže ještě nejsou pořádně upravené. Během odbah?ování byl odstraněný symbol Hostivařské přehrady – velký tobogan.

Info: Koupání v Praze a KOUP?NÍ.cz a Botič

hostivar-molo3-nahled

Podívejte se, jak šel na Hostivařské přehradě čas:

Na podzim roku 2008 se začala přehrada pomalu vypouštět. Objevily se obrysy zatopeného mlýna a starého náhonu.Na jaře 2009 byla přehrada upuštěná, ačkoliv horní Botič přiváděl dostatek vody.Na podzim 2009 se naposledy hromadně splouval Botič po nadlepšené vodě z přehrady.V létě 2010 se po každém dešti naplnilo koryto Botiče, protože přehrada tomu nebránila.V létě 2011 se Botič vinul po dně přehradyNa podzim 2011 se začala přehrada napouštět.


Zobrazit místo Botič na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.