Na Fidlovačce se musíte na kole stále bát

Jaromírova a Křesomyslova ulice byly zprovozněny v celé délce. Skončila velká oprava vozovky a tramvajové trati. Bohužel magistrátní firma TSK, samotný magistrát a ani městské části Praha 2 a Praha 10 nenapravily tristní stav pro cyklisty. Cyklopruh je přivádí z Vršovic po Otakarově ulici až na křižovatku s Bělehradskou, ale tam je městští úředníci vypustí do nebezpečného zúženého prostoru, kde se městnají tramvaje s auty. Cyklisté tedy zhusta volí jízdu po úzkém chodníku kolem překážející zastávky Divadlo na Fidlovačce. 

Magistrátní komise pro cyklistickou dopravu navrhovala vyznačit v tomto nebezpečném úseku smíšenou cyklostezku pro pěší a cyklisty, nebo zpomalovací vyvýšenou zastávku, kde mají pěší přednost před auty, ale její názor nebyl brán v potaz.

Křesomyslova ulice tak zůstává i přes investované velké finanční prostředky do rekonstrukce, jedním z nejnebezpečnějších míst na cyklostezce podél Botiče.

Prohlédněte si cyklostezku podél Botiče na kole anebo na koloběžce.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.