Miroslav Svoboda se vyloupnul u popelářů, asfaltérů a zahradníků

svoboda-miroslav Bývalý předseda finančního výboru Prahy 10, bývalý zastupitel Prahy 11 a bývalý poslanec Miroslav Svoboda (dříve KSČ, dnes ČSSD) dostal trafiku už před letními prázdninami, ale vyšlo to najevo až teď. Po rozpuštění sněmovny se stal předsedou představenstva nové městské akciové společnosti Technická správa komunikací.

Okolo jeho osoby i firmy smrdí skoro všechno. TSK dlouhá desetiletí fungovala jako městská příspěvková organizace a starala se o chodníky, ulice, veřejné prostranství a zele?. Letos byla přeměněna na akciovou společnost, čímž se dostala z dohledu veřejné i úřednické kontroly. Zárove? převzala od dosavadních soukromých firem lukrativní svoz odpadu z města. A korunu všemu nasadila nominace nevěrohodného Miroslava Svobody do čela této organizace s rozpočtem půl miliardy korun ročně. Za funkci ředitele divize a současně předsedy představenstva bere desítky a možná i stovky tisíc korun měsíčně z veřejných peněz.

Text: Jan Vokounek jan.vokounek@seznam.cz

Kdo Miroslava Svobodu do této funkce nominoval a kdo ho zvolil, se pokusil bezvýsledně zjistit zpravodajský portál Aktuálně.cz, ale bez výsledky. Ani my to nevíme. Jisté je pouze to, že proti němu hlasoval bývalý primátor Tomáš Hudeček (TOP 09), který byl později vyhozen z funkce a nahradila ho Andrea Krnáčová (ANO).

Místopředsedou představenstva a ředitelem druhé divize Technické správy komunikací se stal dlouholetý poslanec Jan Vidím (ODS). V dozorčí radě sedí Rudolf Blažek (ex-ODS a bývalý náměstek primátora Pavla Béma) a Gabriela Kloudová (bývalá vedoucí sekretariátu premiéra Mirka Topolánka).

Příspěvková organizace TSK by měla zaniknout a akciová společnost TSK by měla fungovat místo ní, ale tak jednoduché to nebude. Miroslav Svoboda je nechal existovat vedle sebe, aby se mezi nimi mohly přelévat peníze a závazky.

Považte, co má Miroslav Svoboda za sebou:

Před měsícem obvinila Policie Miroslava Svobodu a dalších devětatřicet bývalých zastupitelů Prahy 11 z nevýhodného prodeje městského majetku a škodu vyčíslila na dvacet milionů korun.

Před třemi lety vyšlo najevo, že Miroslav Svoboda opsal diplomovou práci. Tehdy ČSSD uvedla, že ji sice opsal, ale inženýrem je po právu.

V roce 2007 zařídil během porcování medvěda (poslanci přidělovali státní dotace), aby podnikatel z jeho volebního okrsku získal obrovskou částku 23 milionů korun.

V roce 2002 byl zvolen jako poslanec do Parlamentu. Hned jak byly zavedeny možnosti preferenčních hlasů, voliči ho vykroužkovali a dali přednost jiným sociálním demokratům. Do Sněmovny se proto znovu dostal až v roce 2011 jako náhradník za Martina Pecinu (ČSSD), který se stal ministrem v přechodné úřednické Fischerově vládě.

V Parlamentu vedl tenisový tým poslanců, kteří si z veřejných peněz propláceli cesty na turnaje do zahraničí.

„Je znám schopností komunikovat s takzvanou šedou zónou pražské politiky, například s Tomášem Hrdličkou,“ uvedl portál Aktuálně.cz.

INFO: Miroslav Svoboda (Naši politici)

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.