Máme v Praze 10 kvalitní galerii?

artmap-2011Praha 10 nemá žádné reprezentativní galerie. Bohužel Desítka je v tomto ohledu nekulturní periferie.

Pár malých galerií a výstavních síní (tedy spíš místnůstek) by se našlo, ale nic světoborného v nich neuvidíme.

A to ještě situaci zachra?ují soukromé průmyslové firmy a církevní sbory, které poskytují své prostory na občasné výstavy.

Názorně to ukazuje projekt ArtMap, který doporučuje výstavy kvalitního českého a někdy i zahraničního výtvarného umění. Žádná galerie z Prahy 10 v přehledu dlouhodobě nefiguruje.

Text: Jan Vokounek

jan.vokounek@seznam.cz

Repro: Desítka.cz

Sdružení ArtMap spravuje internetové stránky, které neustrále aktualizuje na adrese www.artmap.cz.

Hlavním informačním kanálem je ovšem papírová mapa vydávaná každé dva měsíce. Je k dostání zdarma ve vybraných galeriích a muzeích. My si pro ni chodíme do Galerie hlavního města Prahy, ale k odebrání je na mnoha dalších místech ve stojanech s informačními a propagačními materiály.

Mapa je galeriemi logicky nahuštěná především v centru metropole na Starém a Novém Městě a také na Malé Straně. Praha 10 zcela je prázdná. Jakoby tady žili nekulturní neandertálci.

Není pro to žádná omluva, protože i čtvrtě vzdálené od středu města mají významné galerie, jako jsou například Smíchov, Dejvice, Holešovice, Libe? či Smíchov.

Vážení čtenáři, pokládáte nějakou galerii v Praze 10 za kvalitní? Chodíte někam za moderním výtvarným uměním? Dejte nám prosíme vědět, rádi budeme uveřej?ovat pozvánku na její výstavy, nebo se podíváme s reportážním fotoparátem do jejích prostor.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.