Mafie ze Solidarity zabíjí od 4:44 hodDnes ve 4:44 h se rozjela pražská hra Mafie. Oficiální začátek se konal v kulturním domě Barikádníků na strašnické Solidaritě. Několik stovek se bude navzájem zabíjet po celé Praze až do úplného konce nejpozději 14. dubna.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Video: Podsvětí.cz

Nedaleko městečka Nordwick leží kopec, kterému místní říkají Jilmový vrch. Na jeho odvrácené straně stojí u silnice samota, kde již devět let bydlí muž, který má v občance jméno Hans Schubert. Žije tam s ženou Sofií a společně vychovávají dvouletého syna Filipa. Sofie právě teď zpívá Filipovi ukolébavku.

Hans zastává v Nordwicku neplacenou funkci místostarosty a ve čtvrtek vede ve škole kurzy sebeobrany. „Musíš udeřit tvrdě a pak rychle zdrhat,“ radí mladším i starším frekventantům. Vydělává si prodejem spotřební elektroniky přes e-shop, který rozhodně nevydělává tolik, aby mohl mávnout rukou nad tím, že mu někdo prořízl pneumatiky na jeho ojeté fordce. Hans zhasnul tělocvičnu a zamkl ji za posledním odchozím. Zatímco obchází svůj poškozený vůz, o jedenáct kilometrů dál, za Jilmovým vrchem, ukončily ukolébavku dva výstřely.

O co jde?

Mafie je vícedenní městská hra probíhající na pozadí běžného života. Každý hraje sám za sebe, každý se všemi. Na úvodním srazu ti los přivane první oběť z pomyslného kruhu hráčů. Podaří-li se ti někoho vypátrat a ulovit, získáváš jeho oběť a jdeš jí po krku namísto něj. Nikdy ale nevíš, kdo má zrovna na mušce tebe.

INFO: Mafie – Praha

Poznámka redakce DESÍTKA.cz: Mafiánská hra je legrace. Opravdoví mafiáni se na Barče sešli o pár dní dříve na plese KSČM.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.