Kurz první pomoci pro motorkáře

motorka-cross-skokKurzy první pomoci jsou hitem mezi vzdělanými lidmi, kteří provozují adrenalinové akce nebo outdoorové sporty. Horolezci, vodáci, paraglidisté a třeba i turisté se učí, jak pomoci kamarádům v případě nouze.

Velmi ohroženou skupinou jsou v tomto ohledu také motorkáři.

Proto se koná ve školícím centru InGarden kurz první pomoci speciálně zaměřený na nehody motocyklistů, ať už si je způsobí sami nebo je zaviní řidiči aut či chodci.

Kurz první pomoci pro motorkáře se koná v InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10. Termín je určený na čtvrtek 19. května od 17:30 do 21:00 hodin. Aktuálně byla snížena cena na 460 korun. Obsazeno je zatím deset z patnácti míst.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Ilustrační foto: Maxmedia

Kurz první pomoci pro motorkáře je zaměřený na problematiku úrazů a jejich řešení spojených s jízdou na motorce.

První pomoc je lepší, než poslední sbohem

Součástí kurzu je také nácvik umělého dýchání, resuscitace na výukovém modelu, nácvik sejmutí přilby poraněného. V ceně kurzu jsou všechny výukové pomůcky i resustitační modely. Všichni účastníci kurzu dostanou certifikát o absolvování kurzu.

Myslíte si, že se Vás to netýká? Mýlíte se! Populární moderátor a mocyklista Standa Berkovec k tomu říká jednoduchou poučku: „První pomoc je lepší, než poslední sbohem.“

Pamatuješ na kurzy první pomoci ve škole? Byla to veliká sranda, dávat nafukovací Andule dýchání z úst do úst. Ale to už je dávno… Já vím, že si myslíš, že tobě se to stát nemůže. Ale najednou klečíš v příkopu a tvoje roštěnka má tepenné krvácení. Nebo se dusí. Vsadím krk, že začneš telefonovat. Ale než přijede i ta nejrychlejší záchranka, umře. Možná úplně zbytečně, protože jen stačilo použít lékárničku, kterou nemáš. A znalost první pomoci, kterou taky nemáš. Tak raděj trénuj dýchání z úst do úst, dokud je tvoje dívka naživu!

Obsah kurzu první pomoci pro motorkáře

  1. chování při autonehodě, přivolání záchrany, zásady bezpečnosti při poskytování první pomoci
  2. specifická poranění páteře, hlavy, manipulace se zraněným
  3. bezvědomí a následné úkony
  4. nácvik sundání přilby z poraněného
  5. krvácení a šokové stavy

Součástí kurzu je i komunikace bez signálu GSM telefonu a zavolání pomoci třeba na poušti pomocí SPOT Satellite Messenger.

Internet:

Shock Training Centre – provozovatel kurzu

InGarden – místo konání kurzu

Kurz první pomoci pro horolezce – ukázka

Ošetření zraněného cyklisty – ukázka

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.