Koupání na Hostivařské přehradě 2013

hostivar-molo2-nahledSledujeme novinky na Hostivařské přehradě. Jaká je voda, kde se dá koupat, fotíme a filmujeme. Letošní léto sice pro koupaliště nezačalo slibně, protože přišly povodně, ale od prázdnin je zase všechno v pořádku a plaveme o sto šest.

18. srpna: Sinice zatím neškodí

V Hostivařské přehradě se objevily ve zvýšeném množství sinice. Hygienci zatím říkají, že neškodí zdraví a obtíže v podobě svědění by mohli mít pouze vnímavější lidé. Stačí se však doma osprchovat.

28. července: Koupání bez vstupného

Placené pláže na Hostivařské přehradě se o víkendu zaplnily. Na druhém břehu zdarma se však koupe také velké množství lidí. Voda je velmi teplá a začíná se pomalu zakalovat. Podle hygieniků je však stále vhodná ke koupání. V plné permanenci jsou restaurace podél Botiče ve staré Hostivaři.

25. července: Bike park roste

Neoficiální bikepark v lesoparku nad cyklostezkou po břehu Hostivařské nádrže se nenápadně rozrůstá. Jezdí se teď hlavně technicky náročné trasy v ostrých klopených zatáčkách, kdežto odvážné skoky na dřevěných můstcích ve vedlejších údolíčkách vesměs chátrají.

21. července: Psi sem nesmí!

Do areálu koupaliště platí dle nařízení hygienika zákaz vstupu psů a všech domácích zvířat.

20. července: Málo lidí

Na placených plážích (nudistická i obyčejná) je prázdno a koupe se tam velmi málo lidí. Zato na protějším břehu to žije. Stále je obsazené koupací molo i mnoho malých plážiček u lesa. Je to umožněno nižším stavem vody, který obnažil malé písčité i štěrkové pláže.

11. července: Teplá a čistá voda

Voda je teplá až do večera. Hladina je stále nízko. Bláto na neplaceném břehu vyschlo, ale přístup není stále příjemný. Kvalita vody v nádrži je podle posledního měření hygieniků stále vhodná ke koupání

5. července: Molo vysoko nad hladinou

Molo na neplaceném břehu je obsypané lidmi. Vodní hladina je velmi nízko a skoky do vody jsou tedy vysoké. Dokonce ani kovové žebříčky nedosahují až do vody.

1. července: Hladina se ohřála, v hloubce je ještě zima

Hostivařská přehrada je upuštěná, na březích leží vrstva bláta a voda není úplně průhledná jako v minulém roce. Koupání je příjemné především na placených plážích – na nudistické i obyčejné. Voda v hloubce se ještě zcela neohřála, potápění je tedy zatím nepříjemné.

28. června: Placené pláže i břehy zadarmo

Hostivařská přehrada jako jediné koupaliště v Praze letos snížilo ceny. Dospělý zaplatí za celodenní pobyt na normální nebo nudistické pláži 70 korun, dítě do 130 cm výšky platí 40 korun. Protější břeh, po kterém vede cyklostezka je sice bez všech služeb a restaurací, ale za to je zde koupání zdarma. Dokonce i vyhlídkové molo slouží bezplatně ke koupání.

INFO: Hostivařská přehrada a Hygienická stanice hl.m. Prahy a Koupání v Praze

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.