Konsolidace půjček vám zajistí jednu splátku a delší dobu splatnosti

penize-graf

Peníze jsou dobrý sluha, ale zlý pán.

Konsolidace je vhodným řešením pro všechny, kteří se dostali do dluhového kolotoče. Vstupenka na tuto „atrakci“ je bohužel často jednosměrná. Splácení několika dluhů přináší řadu finančních problémů a mnohdy končí exekucí. Sloučení půjček se tedy rozhodně vyplatí.

Konsolidovat půjčky znamená sloučit je všechny dohromady v jednu. Díky tomu lze získat nové podmínky v podobě měsíční splátky, době splatnosti i úrokové sazby.

Konsolidujte všechny typy úvěrů

Banky běžně ve svém portfoliu nabízí konsolidaci úvěrů. Tento produkt je tím pravým řešením pro ty, kteří se ve svých dluzích již nevyznají. U mnohých bývá špatným zvykem řešit půjčku půjčkou. Právě toto východisko je snadnou cestou do dluhové pasti.

V rámci konsolidace půjček lze spotřebitelské úvěry, hypotéky, kontokorenty, kreditní karty, nebankovní půjčky a v některých případech i leasing sloučit v jeden dluh. Konkrétní typy půjček, jejich výše a počet vždy záleží na podmínkách banky. Nejhlavnějším parametrem je celková suma sloučených úvěrů. Ta je u mnoha bank stanovena na 500 000 Kč až 600 000 Kč, ve výjimečných případech až na 1 000 000 Kč.

Plaťte každý měsíc jen jednu splátku

Pokud nyní každý měsíc odvádíte pět splátek na pět různých úvěrů, pak vás s konsolidací čeká jedna pravidelná splátka jedné půjčky. Banka vám kromě sloučení nabídne i novou výši měsíční splátky a získat můžete také nižší úrokovou sazbu. Zároveň lze ušetřit na poplatcích, které již nebudete platit zvlášť za každý dluh.

Co konsolidací půjček získáte?

  • Každý měsíc zaplatíte jen jednu splátku.

  • Budete mít větší přehled nad dluhy.

  • Ušetříte na bankovních poplatcích.

  • Dluhy budete déle splácet.

Využijte výhod kalkulačky konsolidací

Máte-li pocit, že s konsolidací jsou spjaty jen samé výhody, pak buďte na pozoru. Stále se jedná o komerční produkt, na kterém chce banka především vydělat. Banka za klienta sice převezme odpovědnost za jeho dosavadní závazky, avšak nic není zadarmo!

Zapotřebí je neopomínat poplatky za sjednání a vedení konsolidace či takzvané skryté poplatky. V tomto případě je nesmírně důležitá výše RPSN. Rozhodně se nenechte opít rohlíkem a nespokojte se jen s nižší měsíční splátkou.

S tím, že banka od vás převezme dluhy, bude muset za vás u některých věřitelů zaplatit sankce za předčasně splacené úvěry. Tyto náklady mohou a nemusí jít na vrub klienta. Jestliže uvažujete o sloučení půjček, pak vám s výběrem může pomoci kalkulačka konsolidací, která vám spočítá, s jakým poskytovatelem ušetříte nejvíce.

K výpočtu nové měsíční splátky potřebujete znát:

  • celkové výše úvěrů, které zbývají doplatit,

  • celkové výše měsíční splátky všech úvěrů,

  • nové doby splatnosti, kterou požadujete.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.