Jednání jsme bojkotovali, protože předem neexistovaly podklady a dokumenty

TOP 09 zásadně nesouhlasí se starostou navrženým termínem konání referenda na Praze 10. Zamýšlené načasování na druhé kolo dopl?ovacích senátních voleb chápeme jako důkaz, že starosta Zoufalík nebere referendum vážně a chce výsledek referenda zneplatnit. Protože se jedná o dopl?ovací volby, dá se předpokládat, že k nim nepřijde dostatečný počet občanů a referendum tak spadne pod stůl. Navíc vůbec není jisté, že se druhé kolo senátních voleb bude konat.

Text: Prohlášení TOP 09 Praha 10

TOP 09 nadále požaduje, aby se referendum STOP miliardové radnici konalo v termínu komunálních voleb.

Důvody:

  1. Radnice musí přihlédnout k předešlým judikátům soudu, které nařizují, že když se konají volby, kam přijde větší počet voličů, musí referendum proběhnout v tento termín.
  2. Senátní obvod č. 22 není totožný s obvodem Městské části Praha 10. Senátní obvod je rozšířen o obce Dubeč a Štěrboholy, naopak mu chybí okrsky spodních Vinohrad, které patří pod obvod Městské části Praha 10.
  3. Vyhlašovat referendum na druhé kolo je vabank, protože k druhému kolu vůbec nemusí dojít.

Včerejšího jednání zastupitelstva se zástupci TOP 09 nezúčastnili zejména proto, že pro něj předem neexistovaly žádné dokumenty a podklady. Nikdo se tak nemohl seznámit s návrhy, o kterých chtěla koalice hlasovat. Tento postup považujeme za zcela neprofesionální, proto jsme jednání bojkotovali.

DESÍTKA.cz

Přečtěte si glosovanou reportáž ze šíleného veřejného jednání zastupitelstva o referendu a také čtyři názory na výsledek tohoto jednání.

Referendum o miliardové radnici zatím spadlo pod stůl. Kdo ho nechce?

Kuba Turek (Desítka.cz): Jakými podrazy se dělá politika v Praze 10

Jan Charvát (mluvčí radnice): Referendum zablokovala TOP 09

Martin Moravec (Vlasta): Referendum chceme při komunálních volbách

TOP 09 (Praha 10): Jednání bojkotujeme, protože nemáme podklady

Ivana Mádrová (organizátorka petice): Referendum o radnici se musí konat

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.