Je možné pracovat rychlostí blesku?

parkchrpova201021 Rekonstrukce parku Chrpová – Malinová je skoro u konce.

Sice tu ještě stojí těžká technika, ale v parku už jsou vysázené nové stromy, postavené cestičky i prolejzačky.

Dělníci tu ještě pracují jako o závod na dokončovacích drobnostech. Je jich tu najednou minimálně dvacet a každý něco dělá.

Někdo rozhrabává štěrk, jiný staví osvětlení a další něco řeší u stavbyvedoucího.

Chvíli jsem se na jejich práci díval, chvíli čuchal odporný zápach vycházející z nastartovaných kamiónů. Po chvíli přijel autobus a já jsem odjel.

Text a foto: Mates redakce@horydoly.cz

Revitalizace parku Chrpová už je skoro u konce. Podle plánu by měly být práce dokončeny do konce letošního roku. V dodržení rozpisu doufal i bývalý starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský. Důsledkem rychlosti stavebních úprav se tato rekonstrukce stane jednou z nejrychlejších v celé Praze.

parkchrpova201023-nahled

Dnes už jsou dokončeny všechny podzemní práce, jako je položení elektrických rozvodů a vodovodu. Ten bude ústit na povrch fontánou, která se stejně pravděpodobně za rok zanese a bude stejně ošklivá, jako ta naproti Poliklinice Zahradní město.

Ani nadzemní atrakce nezahálejí. Postavena už jsou dvě dětská hřiště, většina cest a parkovací místa po obvodu parku. Už to vypadá, že je všechno podstatné hotovo, ale malých detailů na dodělání je tu pořád dost.

parkchrpova201024-nahled

„Park ve své nové podobě nabídne více možností pro trávení volného času. Právě pro aktivní trávení volného času stejně jako více zeleně radnice tento projekt připravovala. Park nebude již zelenou plochou sloužící převážně pouze k průchodu mezi obytnými čtvrtěmi, ale umožní klidný odpočinek stejně jako aktivní zábavu pro malé děti,“ uvedl před volbami radní Antonín Weinert.

parkchrpova201026-nahled

Těm budou sloužit dvě hřiště. Jedno s dřevěnými herními prvky a písečnou dunou se dvěmi skluzavkami, druhé se čtyřmi vzájemně propojenými lanovými pyramidami a trampolínou ve středu mezi nimi. „Samozřejmostí parku je pak dostatek odpočinkových míst, tzn. laviček, stejně tak odpadkových košů, ale i dvou pítek,“ podotkl také před volbami vedoucí odboru životního prostředí Martin Pecánek. Nejvíce vody bude ale zastoupeno v dlouhém korytu, které povede přes celý park a bude protékat různými fontánami.

parkchrpova201025-nahled

I když byl park rovinatý, dnes je vlnitý. Na každé cestičce bude povrch jiný. Buď půjdete po kamenné dlažbě, zpevněné mozaice, nebo po maltě. Na kolečkových bruslích či na kole se můžete svézt nahoru-dolů po hladkém asfaltu.

Chrpová – Malinová na DESÍTKA.cz

Revitalizace parku Chrpová. Bylo to nutné?

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.