GLOSA: Zastupitelstvo je zmanipulované

radnice-vrsovicka-panstaskou-mJednání zastupitelstva Prahy 10 o nové radnici bylo zmanipulované dopředu. Přestože vystoupilo nejméně deset občanů s výhradami a žádali, aby rozhodnutí bylo odloženo na dobu, kdy budou zpracována veškerá fakta a dojde k projednání s občany, zastupitelstvo hlasovalo jako jeden muž.

Přestože doklady dostali teprve v pondělí, to je v den jednání zastupitelstva, nepadl z jejich strany jediný dotaz, jediná připomínka, nikdo se ani nepokusil vyvrátit pochybnosti občanů o správnosti rozhodnutí.

Uvedení do situace trvalo dvě minuty. Proti byli jen dva členové ANO – ostatně Radmila Kleslová už dopředu avizovala, že budou jediní, kdo bude hlasovat proti.

Čtěte podrobnosti: Než půjdou k čertu, vykradou Prahu 10

Zelení se pro jistotu nezúčastnili vůbec. Výmluvu na prázdniny neberu vůbec v potaz už proto, že místostarostka Cabrnochová byla předsedkyní komise, která takto rozhodla. Očekávala bych od ní, že se za toto rozhodnutí postaví a řádně ho obhájí a vysvětli. To je ale evidentně nad její možnosti i zájem, protože to, jak komisi řídila, vedlo k odstoupení odborníků jmenovaných z občanů. K tomu radnice ani nepodala vysvětlení.

Radnice je v havarijním stavu již několik let díky „péči“ ze strany Úřadu městské části Praha 10. První studie vznikaly již v roce 2003 a najednou je spěch tuto věc rozhodnout, když chybí půl roku do voleb. Proč asi?

Text: Ivana Mádrová

Autorka je strašnická občanka a vede sdružení Útulné Strašnice.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.