GLOSA: Fotky ze socialistické pošty a socialistického Teska

Pošta Malinová na Zahradním Městě. tady se fotit nebude! Ani formuláře, ne! FOTO: Kuba TurekNekvalitní služby na Zahradním Městě se bojí svých fotografií. Ať se jedná o státní nebo soukromý sektor.

Na Zahradním Městě jsme narazili na dvě katastrofální služby. Čekáme beze smyslu na poště a v krámě.

Pravidelně stojíme fronty na poště v Malinové ulici a v obchodě Tesco. Oživujeme si tak vzpomínky na socialismus.

Ve státním podniku musí vymřít jedna generace zaměstnanců, aby ji nahradily nové tváře se slušným vychováním – to chápeme, ačkoliv se s tím jen těžko smiřujeme.

Proč ale komerční firma, notabene z Velké Británie, nechává zuřit své zákazníky ve frontách na placení, to už je nám záhadou.

Když jsme si fronty fotili, narazili jsme. Vedoucí pošty na nás zavolal policejní hlídku a požadoval vymazání fotografií. Dva mladí policisté ze zásahovky se mu v podstatě vysmáli, odvedli mne před poštu a opsali údaje z mého občanského průkazu.

V Tesku na mě nastoupil borec z Ukrajiny. Když jsme ho poslal do háje, naběhl jeho český šéf. Prohlásil, že sice není z Teska, ale požadoval vymazání snímků z fotoaparátu. Tak jsem ho poslal tam, kam jeho zahraniční kolegu.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@horydoly.cz

Fotoreportáže z činnosti pošty a Teska na Zahradním Městě připravujeme k vydání.

Pošta: Zákazník je zlo

Na poště zavinila vztek mnoha zákazníků pošty šílená organizace front a zavřená okénka i v největším frmolu pozdě odpoledne. Do hlavy nám nejde především fakt, že se stojí jedna fronta na všechny služby.

Kdo chce poslat balík, stejně jako zájemce o finanční služby Poštovní banky i kdo si jde pro doporučený dopis, stojí jednu frontu se zaměstnanci firem, kteří přinášejí desítky zásilek jako hromadná podání. Všichni dohromady. Napětí roste každou minutou.

Pošťáci nechají stát všechny ve frontě, která často dosahuje až ven do podzimního nečasu. Nechávají volný průběh nepříjemným situacím, kdy zákazníci pošty na sebe pokřikují a navzájem se urážejí právě kvůli frontě a nejasnému systému, kdy každý stojí ve stejné frontě, ale k okénkům musejí přistupovat podle služby, kterou potřebují.

Tesko: Zákazníka není třeba obsluhovat

Fronty v Tesku jsou z jiného těsta. Pět pokladen by zřejmě zvládlo i večerní nával nakupujících. Obvykle jsou však obsazené dvě až tři. Zbylé dvě neobsluhují.

Proto není divu, že se stojí fronty s nákupními vozíky a s košíky v rukách, stejně jako před čtvrt stoletím, kdy se Tesco v Jablo?ové ulici ještě jmenovalo obchodní dům Květ.

Tehdy patřilo všem pracujícícm stejně jako socialistický moloch, který ho řídil. Doufali jsme, že to není navždy. Ukazuje se, že fronty jsou věčné bez ohledu na státní zřízení.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.