Elektrokolo je rychlejší než autobus

elektrokolo-agogs-nahled Na terénním elektrokole z Podolí na Zahradní Město za dvacet minut není fikce ale realita. Autobusy stojí v kolonách a já je předjíždím. Na elektrokole se potřebuji dostat z Podolí do naší redakce na Zahradním Městě. Je to celkem sedm kilometrů.

Text: Mates mates@desitka.cz

Foto: Kuba Turek jakub.turek@desitka.cz

Vyrážím pár metrů nad úrovní Vltavy a nastavuji nejvyšší rychlost. Čeká mě strmý kopec na Kavčí Hory. Krátká Hoffmanova ulice dá zabrat pěšky, ale elektrokolo strmý úsek zvládá na jedničku. Okolo Janouškovy vily projíždím k České televizi. Z blízké autobusové zastávky právě vyjíždí autobus 188. Má stejnou trasu jako já. Zkusím být rychlejší. Závod začíná!

Malý náskok z Kavčích Hor

O snížení výkonu mého elektromotoru ani nepřemýšlím. Mačkám ze svého stroje šťávu, co to dá. Od začátku mám nepatrný náskok, protože autobus se musí otočit na kruhovém objezdu. Já ho mezitím profrčím. Na prvních dvou zastávkách na znamení vidím pár lidí. Autobus se tu chvíli zdrží. Od začátku závodu jsem na Pankráci za tři minuty. Stojím na křižovatce na červenou, ohlédnu se, ale autobus nevidím. Asi hodně lidí nastupuje.

Elektrokolo mi při rozjezdu hodně pomůže, alespo? se nepletu mezi auty. Projedu pod mostem a vidím kolonu aut. Využiji své výhody a objedu všechna vozidla zleva. V ostré zatáčce u Jezerky omezil dopravu porouchaný autobus, a tím pádem je v provozu pouze jeden pruh. Díky tomu mám naději na vítězství ve svém soukromém závodě.

Nepříjemná cyklostezka u Kauflandu

Čeká mě ale táhlý kopec ze zastávky Michelská ke Kauflandu na Bohdalci. K němu se za pár minut dostávám. Normálně se tomuto úseku vyhýbám, protože vyjíždět zdejší cyklostezku je mor. Dnes ale nemám jinou možnost. Elektrokolo mi výrazně pomáhá, a proto se ani pořádně nezapotím.

Pak už následuje rovinka přes most až pod Zahradní Město. Autobus nikde, jedu pohodovým tempem. Poslední zatáčka je v Korytech a hurá vzhůru celkem ostrým kopcem na zastávku Jesenická, kde bych normálně vystupoval z autobusu. Jsem tam za chvíli a poslední stovky metrů dojíždím s dobrým pocitem, že jsem na elektrokole předjel autobus.

Malé soukromé vítězství

Po trase autobusu 188 jsem ujel šest kilometrů. Celkem mi to trvalo dvacet minut. Jel jsem na elektrokole Agogs Uphill.

Přečtěte si o mém dalším soukromém závodě, tentokrát na koloběžce: Nazdar učitelko, jsem rychlejší!

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.