Elegantní zastávka Hlohová. Proč zrovna ona?

bus-hlohova-zastavka-zimaNa autobusové zastávce Hlohová na Zahradním Městě se objevila nová elegantní prosklená budka pro pasažéry.

Byla postavena v souvislosti s rekonstrukcí nedalekého parku Chrpová – Malinová.

Tento městský mobiliář má však jednu nevýhodu, která ho řadí do kategorie zbytečných.

Zastávka Hlohová (na Jablo?ové ulici) slouží na této straně téměř výhradně jako výstupní stanice. Tady málokdo čeká na to, aby mohl po sídlišti popojet ještě dvě zastávky autobusem 195 nebo zdravotní 2 na konečnou.

Na druhé straně silnice pár lidí na autobus vždycky čeká, ale tam stavebníci budku proti dešti a nepříjemnému počasí nepostavili. Jeví se to ted jako plýtvání veřejnými prostředky.

Text a foto: Kuba Turek jakub.turek@horydoly.cz

Zatímco na autobusové zastávce Hlohová s nicotným významem nová budka pro cestující stojí, jinde v okolí výrazně chybí.

Poliklinika Zahradní Město

Nejvíc je to znát na zastávce Poliklinika Zahradní Město, kde v dopravní špičce čekávají na autobus desítky lidí. Na širokém prostranství, kudy se prohání vítr, se nemají kam schovat. Za deště to někteří řeší podchodem ve zdravotním středisku, nebo stojí pod okapem u Komerční banky. V obou případech je to nedůstojné a nepohodlné.

Na druhé straně ulice se Dopravní podnik s budou také neobtěžuje, ale cestující se mohou naštěstí ukrýt pod převislou budovu obchodního střediska Květ.

Budka chybí také u nedalekého obchodního domu Cíl.

Sídliště Zahradní Město

Budka u autobusové cestávky Sídliště Záhradní Město na Švehlově ulici je zase příliš malá. Desítky lidí musejí stát mimo přístřeší, protože do standadní plechové boudy se dostane jen pár šťastných jedinců.

Přes tuto přestupní zastávku jezdí cestující nejen na Zahradní Město, ale také do Hostivaře, na Jižní Město a dál do menších čtvtí na okraji Prahy.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.