Dopravní změny nejsou v Praze 10 příliš velké

Zítřejší velké změny městské hromadné dopravy v metropoli se Prahy 10 téměř nedotknou. Podívejte se, jak budou jezdit autobusy a tramvaje od 1. září 2012:

Pouze tramvaj 11 bude jezdit jen na Olšanské hřbitovy a dál na Černokosteleckou bude už pokračovat jenom pětkou. Tramvaj 19 bude zrušena úplně a v její trase bude možné cestovat šestnáctkou a šestadvacítkou.

Autobus 125 bude prodloužen ze Skalky na Horčičkovu. Zřídí se malý midibus 138 ze Skalky přes Zahradní Město na Spořilov.

Ruší se autobus 155 a v jeho trase pojede autobus 163, která bude prodloužen z Želivského do Depa Hostivař. Ruší se autobus 224 a nahradí ho midibus stotřicetosmička a autobus stodevadesátšestka. Ruší se autobus 271 a bude nahrazen stodvacetpětkou. Zkrátí se autobus 265 o úsek Depo Hostivař – Nádraží Uhříněves.

Ruší se speciální spoj H2 pro handicapované a pohybově omezené cestující z Florence na Zahradní Město.

Autobus 183 pojede nově přes Bolo?skou, Horní Měcholupy a Petrovice až do Hájů jako rychlostní metrobus. Autobus 196 bude prodloužený z Kačerova na Strašnickou a pojede jako rychlostní metrobus.

Příměstský autobus 325 pojede nově přes Benice a bude končit v obchodní zóně Čestlice.

Text: DESÍTKA.cz redakce@desitka.cz

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.