Dětské hřiště na Kubáni se jara nedočkalo

hriste-kuban-neniDětské hřiště na Kubáni přišlo vniveč. Všechny prolézačky a houpačky jsou pryč, zbylo jen pískoviště.

Radnice Prahy 10 (ODS) je nechala odstranit loni na začátku zimy s tím, že skončila jejich životnost. O případnou opravu se nikdo nepokusil.

„Důvodem pro takový zásah byl fakt, že že všechny zde umístěná herní zařízení už byla za hranou své životnosti,“ nechal se slyšet v hlásné radniční troubě, nebo-li novinách zdarma Praha 10, místostarosta Vladimír Novák (ČSSD).

Malé děti si proto nemají v této části Vršovic kde hrát.

Text: Jan Vokounek jan.vokounek@seznam.cz

Foto: Mates mates@desitka.cz

Dětské hřiště na Kubánském náměstí se nejspíš už nikdy nevzpamatuje a radnice Prahy 10 nemá v úmyslu ho obnovit.

Soukromý majitel nemá problém

Ponechává na jeho místě zatím jen pískoviště, ale lze odhadnout, že i ono časem zmizí.

Hřiště na Kubáni totiž stojí na soukromém pozemku, do kterého nemá radnice chuť investovat peníze, ačkoliv majitel neusiluje o změnu a nechce na něm nic stavět, nebo ho využívat jinak než jako veřejný park.

Důchodcům vadí děti, tak je zakážou

Nevíme přesně, co radnici k faktickému zrušení hřiště na Kubáni vedlo, ale zřejmě se postupovalo podle modelu, který znají mnohá města v Česku.

Někdo si stěžoval na nepořádek, případně dětský křik, provoz kočárků, nevychovanost puberťáků, srazy bezdomovců či feťáků, či na podobné situace, které na hřištích nastávají.

Radnice potom místo aby zajistila úklid, dohled a případně ostrahu, hřiště raději zavře. Je to jednoduché, protože nejvíce v tomto ohledu se angažují starší lidé, kterým s věkem přirozeně stále více vadí chování děti, a sídliště s demografických důvodů stárnou. Pár zbývajích rodičů a dětí nic nezmůže. Stejně jako na Kubáni.


Zobrazit místo Hřiště v Praze 10 na větší mapě

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.

Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.