Další občané míří do výběrových komisí

Registr zástupců občanů v hodnotících komisích se od příštího roku doplní o 13 nových uchazečů na dobu dvou let. Ti pak budou mít možnost společně s ostatními spolurozhodovat o veřejných zakázkách, jako členové výběrových komisí v Praze 10. V současné době je v registru 47 občanů, kteří jsou do jednotlivých komisí vylosováni.

Text: Jan Charvát janch@praha10.cz

„Jenom v letošním roce zasedalo v komisích 22 občanů, kteří se podíleli na 65 veřejných zakázek. Osm občanů pak bylo jmenováno do komisí na prodej nebo pronájem nemovitostí. Od roku 2007 tak sedělo ve výběrových komisích 160 zástupců z řad občanů, kteří se vyjadřovali celkem k 504 zakázkám,“ uvedla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) s tím, že za tuto práci pro městskou část patří všem zapojeným občanům velké poděkování.

Městská část každoročně na podzim vypisuje výběrové řízení na doplnění registru občanů, kteří musí splnit základní podmínky, jako třeba bezúhonnost, stáří nad 18 let, trvalé bydliště v Praze 10 a stejně i fakt, že hlášená osoba není v soudním sporu s městskou částí nebo s organizacemi jí zřízenými.

Občané jsou zařazováni do registru na období dvou let. V letošním roce proto z registru vypadne 16 občanů, kteří se znovu budou moci přihlásit až po půlroční blokační lhůtě.

„Pro nás je příjemným zjištěním, že zájemci, kteří byli po uplynutí půlroční blokovací lhůty vylosováni opětovně do hodnotící komise, neodmítli účast s odvoláním na špatnou zkušenost z minulé účasti. Naopak aktivní přístup občanů velmi vítáme, takže kdo se chce zapojit a splní podmínky, dostane příležitost,“ dodala starostka Radmila Kleslová.

Obsazování občanů do výběrových komisí přispívá k větší transparentnosti městské části a zvyšuje možnosti kontroly ze strany veřejnosti.

Komentáře

Dopřejte si komfortní ubytování v Praze. Rezervujte jednoduše levné ubytování v Praze přímo na stránkách www.MegaUbytko.cz.


Tip na nové byty v Praze 10 ve Štěrboholech.